Paslaugos moksleivių grupėms

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas kviečia moksleivių ir darželinukų grupes aktyviai naudotis teikiamomis paslaugomis:

  • Rytmečio skaitymai

Ikimokyklinio amžiaus vaikai ir 1–2 klasių moksleiviai laukiami garsiniuose rytmečio skaitymuose. Skaitysime literatūros kritikų įvertintas knygas, apžiūrėsime iliustracijas, pasikalbėsime apie kūrinį, o jei norėsime, perkursime ar pratęsime pasakojimą. Padedami meno pedagogės piešime, lankstysime, karpysime ar kitaip kursime su skaitomu literatūros kūriniu susijusius darbelius. Trečiadienio rytais kviečiame į teatralizuotus skaitymus, kuriuose vaikai galės susipažinti su šešėlinėmis lėlėmis arba kamišibai pasakų teatru. 

Susitikimai organizuojami kiekvieną pirmadienį, trečiadienį ir penktadienį 10 val.

Registracija ir informacija el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba telefonu (8 5) 239 8561

  • Literatūriniai protų mūšiai

Kviečiame moksleivius vėl susirungti literatūrinių protų mūšių žaidime. Lauksime atvykstant vieną klasę (žinoma, iš anksto susitarus). Pasiskirstę į 4–5 narių komandas mokiniai galės pasivaržyti savo žiniomis apie perskaitytas lietuvių ir užsienio autorių knygas, išspręsti su literatūra susijusias logines užduotis. Klausimai parengti atsižvelgiant į mokyklinę programą ir profesionalų rekomendacijas.

Literatūriniai protų mūšiai rengiami kiekvieną trečiadienį nuo 9 val.

Registracija ir informacija el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba telefonu (8 5) 239 8561

  • Ekskursijos

Kiekvieną darbo dieną organizuotoms grupėms vedame ekskursijas. Lydimi gido susipažinsite su bibliotekos erdvėmis ir paslaugomis, sužinosite pastato istoriją. Ekskursijos trukmė – iki 45 min.

Registracija ir informacija el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba telefonu (8 5) 239 8561


KULTŪROS PASO RENGINIAI NACIONALINĖJE BIBLIOTEKOJE

  • Audiovizualinė komunikacija: tekstas ir vaizdas

Edukacija „Audiovizualinė komunikacija: tekstas ir žodis“, skirta gimnazistams, sujungia literatūrą ir kiną. Jos dalyviai bus susipažindinami su kino kūrimo ypatumais, įvairių kino kūrėjų (scenaristo, režisieriaus, operatoriaus, garso režisieriaus, dailininko ir kt.) darbo specifika. Taip pat, pasitelkdami menines ir technines priemones, išmoks vizualizuoti literatūros kūrinius, susipažins su kino gamybos sritimi ir galės pritaikyti savo įgūdžius kasdieniame gyvenime ir rinkdamiesi profesiją.

Trukmė – 1,5 val. Daugiau informacijos ir registracija ›

  • Asmeninių inicialinių raidžių dirbtuvės

Kūrybinėse dirbtuvėse siekiama 1–2 klasių mokinius supažindinti su vienu iš knygų meninio puošimo elementų – inicialine raide, procesą paverčiant smagia kūrybine veikla, kai pasitelkiamos tiek naujosios technologijos, tiek senosios puošybos technikos.

Pirmoje dalyje mokiniai sužino apie senąją ir dabartinę knygų puošybą, susipažįsta su įvairiais skaitmeniniais ir tradiciniais inicialinių raidžių pavyzdžiais, o antroje – patys pasigamina dekoratyvią inicialinę raidę, kurią paverčia magnetu.

Trukmė – 1,5 val. Daugiau informacijos ir registracija ›

  • Kūrybinės dirbtuvės „Tapyba ant akmenukų“

Tapyba ant akmenukų yra susikaupimo ir kūrybiškumo reikalaujantis, smulkiąją motoriką lavinantis užsiėmimas, skirtas 2–5 klasių mokiniams. Edukacijos tikslas – panaudojant tapybos techniką, įvairiais motyvais dekoruoti pasirinktą akmenuką, išmokti perteikti savo idėją nedideliame plote.

Renginio pradžioje trumpai supažindinama su būsima veikla, parodoma pavyzdžių ir pasakojama apie tapybą bei pagrindinius dekoravimo principus. Vėliau mokiniai akriliniais dažais tapo ant pasirinktų akmenukų. Dirbtuvių pabaigoje su darbo grupe aptariama, kaip sekėsi, ką buvo norima pavaizduoti ir kaip pavyko tai įgyvendinti.

Trukmė – 1 val. Daugiau informacijos ir registracija ›

  • Eskizų knygutės įrišimo dirbtuvės

Siūloma paslauga siekiama 3–6 klasių mokinius supažindinti su Lietuvoje amatu laikoma sritimi – knygrišyste. Mokiniai supažindinami su senąja ir dabartine knygų rišimo technologija, knygų įrišimo pavyzdžiais.

Pirmoje dalyje mokiniai supažindinami su knygų atsiradimo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Žygimanto Augusto asmeninėje kolekcijoje istorija, knygrišių svarba. Antroje dalyje jie gali patys pasigaminti eskizų bloknotą ir papuošti jo viršelį savo vardo ir pavardės inicialinėmis raidėmis.

Trukmė – 1,5 val. Daugiau informacijos ir registracija ›

  • Ekslibriso dirbtuvės

Kūrybinėse dirbtuvėse siekiama 8–12 klasių mokinius supažindinti su ekslibrisu, pagrindinėmis grafikos technikomis ir panaudoti jas praktiškai.

Renginyje pirmiausia pasakojama ekslibriso istorija, apžvelgiami jo stiliai ir vystymosi kryptys, pristatomos pagrindinės grafikos technikos. Vėliau mokiniai, panaudodami vieną iš grafikos atlikimo technikų – linoraižinį, kuria savo asmeninį ekslibrisą, kurį gali pasiimti su savimi.

Trukmė – 1,5 val. Daugiau informacijos ir registracija ›

  • Dėmesio valdymo ir susikaupimo įgūdžių lavinimas

Praktiniuose užsiėmimuose dalyviai išmoks sąmoningai valdyti dėmesį ir lavinti gilaus susitelkimo gebėjimo įgūdžius. Pirmoje užsiėmimo dalyje bus pristatyta kontempliacijai skirta ar su ja susijusi muzika, taip pat muzikos įrašų ir garsinės kūrybos pasitelkimo būdai, lavinantys dėmesio sukaupimo ir susitelkimo įgūdžius. Antroje dalyje dalyviai išmoks sąmoningai valdyti dėmesį. Edukacinės programos dalyvių amžius: nuo 14 m.

Trukmė – 1,5 val. Daugiau informacijos ir registracija ›

Logotipas

Spalis
P A T K Pn Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Parodos

2020 m. rugsėjo 17 d. – spalio 23 d.
Iliustracijų paroda „Pažiūrėk, ar skamba“
2020 m. liepos 28 d. – spalio 4 d.
Inos Budrytės paroda „Sapnai kiekvienai dienai“
2020 m. sausio 1 d. – gruodžio 31 d.
Jolitos Vaitkutės instaliacija „Pabudę iš knygų“
2020 m. rugsėjo 22 d. – lapkričio 22 d.
Nacionalinės bibliotekos darbuotojų kūrybos paroda
2020 m. rugpjūčio 24 d. – spalio 3 d.
Paroda „Pašventęs visas savo jėgas šalies švietimui ir laisvei“
2020 m. rugsėjo 28 d. – spalio 4 d.
Paroda-susitikimas „66 metai ne kartu...“
2020 m. rugsėjo 7 d. – spalio 4 d.
Vieno eksponato parodoje pirmasis istorinis romanas apie Lietuvą

YouTubeFacebookLinkedInInstagram