Vėlinės – mirusiųjų atminimo diena

Naujienos iliustracija

Vėlinės (Mirusiųjų atminimo diena, Ilgės) turi senas tradicijas, jos labai svarbios daugeliui Lietuvos žmonių.

Skaityti daugiau...

Dėl Nacionalinės bibliotekos darbo laiko spalio 31 d. – lapkričio 2 d.

Dėl Nacionalinės bibliotekos darbo laiko rugsėjo 25 d.

Mieli lankytojai, primename, kad Nacionalinė biblioteka nedirba valstybinių švenčių dienomis, o prieššventinę dieną dirba viena valanda trumpiau.

  • Spalio 31 d. dirbsime iki 17 val.
  • Lapkričio 1 d., Visų Šventųjų dieną, biblioteka bus uždaryta.
  • Lapkričio 2 d., Mirusiųjų atminimo (Vėlinių) dieną, biblioteka bus uždaryta.

Skaityti daugiau...

Knygos „Nacionalpopulizmas: maištas prieš liberaliąją demokratiją“ pristatymas

Naujienos iliustracija

Vaizdo pokalbių cikle „Nacionalinės bibliotekos ekspertai rekomenduoja“ kviečiame žiūrėti knygos „Nacionalpopulizmas: maištas prieš liberaliąją demokratiją“ pristatymą. Tai – išsami studija, kurią parašė du svarbiausi nacionalpopulizmo ir fašizmo tyrinėjimo ekspertai profesoriai Rogeris Eatwellas ir Matthew Goodwinas. Ši filosofinio, publicistinio žanro knyga – žvilgsnis į įvairių šalių partijų raidą per pastaruosius 20 metų.

Skaityti daugiau...

Literatūrinių imitacijų konkursas „Pasimatuok klasiko akinius!“

Naujienos iliustracija

Kviesdami paminėti rašytojų sukaktis, skelbiame pirmąjį literatūrinių imitacijų (pastišo) konkursą. Šiuo konkursu siekiama atkreipti dėmesį į iškiliausių mūsų literatūros talentų kalbą, jų stilistinę meistrystę, taip pat paskatinti įamžinti dalyvių individualias patirtis.

Skaityti daugiau...

Svarbi informacija Nacionalinės bibliotekos lankytojams

Naujienos iliustracija

Vykdydama veiklą Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka laikosi Vyriausybės nustatytų saugumo ir viešų patalpų dezinfekcijos reikalavimų, todėl įprastas fizines paslaugas teikia su tam tikrais apribojimais. Dėkojame bibliotekos lankytojams už supratingumą ir atsakingumą.

Skaityti daugiau...

Lapkričio 3 d. – sausio 4 d.: Agnės Nananai iliustracijų paroda

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento erdvėse galima susipažinti su grafikės, iliustruotojos Agnės Nananai darbų paroda.

Skaityti daugiau...

Akcijos „Metų knygos rinkimai“ susitikimas su poezijos kategorijoje nominuotais autoriais vyks nuotoliniu būdu

Naujienos iliustracija

Lapkričio 3 d., antradienį, 17.30 val. Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Valstybingumo erdvėje vyks tiesioginė transliacija  iš susitikimo su poezijos kategorijoje nominuotų knygų autoriais: Tomu S. Butkumi, Enrika Striogaite ir Ieva Toleikyte. Renginį ves literatūros tyrinėtoja ir kritikė dr. Virginija Cibarauskė. Akcijos „Metų knygos rinkimai“ organizatoriai pasirūpino, kad renginius galėtume žiūrėti saugiai namuose. Renginys vyks be žiūrovų. Jį transliuosime tiesiogiai Nacionalinės bibliotekos „Youtube“ kanale. Maloniai kviečiame žiūrėti. Transliacijos nuorodą rasite čia ›

Skaityti daugiau...

Įvertinti Nacionalinės bibliotekos specialistų mokslo darbai

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka pirmą kartą dalyvavo Lietuvos mokslo tarybos vykdomame kasmetiniame Lietuvos mokslo ir studijų institucijų mokslo darbų vertinime. Visos pateiktos bibliotekos darbuotojų 2019 m. socialinių ir humanitarinių mokslų sričių mokslo publikacijos Lietuvos mokslo tarybos ekspertų buvo įskaitytos.

Skaityti daugiau...

Prasidėjo muzikologo V. Gerulaičio paskaitos apie L. van Beethoveną

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje prasidėjo muzikologo Viktoro Gerulaičio skaitomų paskaitų ciklas, skirtas Ludwigo van Beethoveno 250-osioms gimimo metinėms. Spalio 28 d. vykusiame pirmame ciklo renginyje klausytojai sužinojo apie sudėtingą L. van Beethoveno gyvenimą, išgirdo netikėtų įžvalgų ir mažai žinomų faktų.

Skaityti daugiau...

Lapkričio 5 d.: nuotolinė tarptautinė konferencija audiovizualinio paveldo valdymui ir sklaidai aptarti

Naujienos iliustracija

Spalio 27 d. minima Pasaulinė audiovizualinio paveldo diena. Nuo 2005 metų šią dieną Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija (UNESCO) pasirinko minėti siekdama atkreipti dėmesį į garso ir vaizdo dokumentų reikšmingumą ir su jų išsaugojimu susijusią riziką.

Skaityti daugiau...

Lietuva pasaulio atmintyje: Simono Daukanto rankraščių prasmės ir muzika

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir jos mėnraštis „Tarp knygų“ 2020 m. įgyvendina Lietuvos kultūros tarybos iš dalies finansuojamą projektą „UNESCO programos „Pasaulio atmintis“ nacionalinio registro dokumentų (įrašytų 2019 m.) aktualizavimas ir sklaida“ – rengia žurnalo 7 publikacijų ir 5 vaizdo įrašų ciklą „Lietuva pasaulio atmintyje“.

Skaityti daugiau...

Lapkričio 9 d.: knygos „Marija Kiuri – moteris, pralenkusi savo laiką“ pristatymas

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka maloniai kviečia į Baltijos šalių mokslininkių asociacijos „BASNET Forumas“ bendradarbiaujant su Vilniaus universitetu išleistos autorių kolektyvo – Marie Curie muziejaus Paryžiuje ir rašytojos Marion Augustin (Marjonos Ogiusten) – knygos „Marija Kiuri – moteris, pralenkusi savo laiką“ („Marie Curie – Une femme dans son siècle“) lietuviško leidinio pristatymą visuomenei. Prancūzų kalba knyga buvo išleista 2017 m. 150-ojo M. Curie jubiliejaus proga.

Skaityti daugiau...

Kraštui pažinti – „Nemuno delta: penkių šimtmečių akimirka“

Naujienos iliustracija

Kviečiame susipažinti su solidžia knyga krašto pažinimui „Nemuno delta: penkių šimtmečių akimirka“. Leidinyje gausu kartografijos šaltinių, dokumentų, žemėlapių, fotografijų, išsamiai aprašyta pagrindinės Lietuvos upės Nemuno delta. Knygą rasite Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Lituanistikos skaitykloje.

Skaityti daugiau...

Žurnalo „Tarp knygų“ 2020 m. 10-asis numeris: apie ką jis?

Naujienos iliustracija

#GyvasŽodis. Šiemet švenčiame atkurtos Lietuvos nepriklausomybės 30-metį. Ta proga rubrikos autoriams, savo srities profesionalams, siūlome pasidalyti mintimis, kaip per šiuos tris dešimtmečius keitėsi šalies bibliotekos. Šiame numeryje Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Projektų valdymo skyriaus vadovė Giedrė Čistovienė kalba apie šiandien neatskiriamą bibliotekų veiklos sritį – projektinę veiklą ir bendruosius didelės apimties (vadinamuosius skėtinius) projektus, kuriuose dalyvauja šalies viešosios bibliotekos bei kitos atminties institucijos.

Skaityti daugiau...

Nacionalinėje bibliotekoje – muzikologo V. Gerulaičio paskaitų ciklas apie L. van Beethoveną

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka džiaugiasi išskirtine galimybe muzikos gerbėjus pakviesti į garsaus Lietuvos muzikologo, rašytojo, muzikos švietėjo, puikaus renginių vedėjo Viktoro Gerulaičio šešių paskaitų ciklą, skirtą Liudwikui van Beethovenui. 2020-ieji – jubiliejiniai L. van Beethoveno metai. Sukako 250 metų nuo jo gimimo.

Skaityti daugiau...

Spalio 28 d.: Vilniaus Gaono metų knygos. Dviejų Aušros Pažėraitės knygų pristatymas

Naujienos iliustracija

Žydų minties istorikės ir religijotyrininkės dr. Aušros Pažėraitės knygos „Nesuk į kelią iš takelio: Lietuvos žydų religinės ir filosofinės minties paveldo trajektorijomis“ ir „Religinio žmogaus atsakomybė: Lietuvos žydų rabiniška mintis tarp racionalizmo ir chasidiško misticizmo“ (bendraautoris – dr. Alexander Lvov, Sankt Peterburgas) – tai reti religinės žydų literatūros tekstologiniai tyrimai Lietuvoje, leidžiantys giliau pažvelgti į Lietuvos žydų tradicinę intelektualią kultūrą. Vilniaus Gaonui ir Lietuvos žydų istorijos metams skirtas renginys atspindi paties Gaono, jo mokinių ir sekėjų intelektualumo dvasią – nesibaigiančias Toros tiesų paieškas.

Skaityti daugiau...

Spalio 28 d.: knygos „Biblioterapija: teorija ir praktika“ sutiktuvės (ATŠAUKTA)

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyks dr. Daivos Janavičienės knygos „Biblioterapija: teorija ir praktika“ pristatymas ir pokalbis apie gydomąjį skaitymo poveikį.

Skaityti daugiau...

Lapkričio 6 d. – gruodžio 31 d.: paroda „Mūsų mintys: tarpukario jaunimo organizacijų laikraštėliai“

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia į parodą „Mūsų mintys: tarpukario jaunimo organizacijų laikraštėliai“. Tai Lietuvos kultūros tarybos remiamo projekto „Netikėtos kultūros atodangos“ dalis. Laikraštėlių parodai pateikė Nacionalinės bibliotekos Retų knygų ir rankraščių skyrius. Parodoje taip pat eksponuojami Alytaus dailės mokyklos mokinių kūriniai, interpretuojantys spaudos temą.

Skaityti daugiau...

Lapkričio 11 d.: paskaita-pokalbis „Ar tikrai silpnoji lytis? Laisvės kovotojų moterų portretas“ (ATŠAUKTA)

Naujienos iliustracija

Lietuvos laisvės kovos įamžintojų sąjūdis ir Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka maloniai kviečia į Valstybingumo centrą, kur vyks antrasis paskaitų-pokalbių ciklo „Partizaninis karas XXI a. žmogaus akimis“ susitikimas. Pastaraisiais metais apie partizanus kalbama daug ir aktyviai, tačiau vis dar stokojama tiek profesionalių istorikų tyrimų, tiek informacijos visuomenei.

Skaityti daugiau...

Lapkričio 7 d.: vadovo „Mažutėliams“ pristatymas

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka maloniai kviečia į sesers Viktorijos Voidogaitės CC ir Angelės Pempienės knygos „Mažutėliams“ pristatymą Vaikų ir jaunimo literatūros departamento (VJLD) skaitykloje.

Skaityti daugiau...

Spalis
P A T K Pn Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Parodos

Kinas

YouTubeFacebookLinkedInInstagramFlickr