Telefonas Klaustukas Sitemap
2021 m. balandžio 19 d.

Nacionalinės bibliotekos veikla karantino laikotarpiu

Karantino laikotarpiu Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka:

 1. vykdo fizinį lankytojų aptarnavimą išduodant ir priimant dokumentus naudojantis savitarnos terminalu;
 2. sudaro galimybes naudotis skaityklomis, Judaikos tyrimų centru, kompiuterizuotomis darbo vietomis, viešąja interneto prieiga, kopijavimo ir skenavimo aparatais;
 3. atvėrė parodas ir ekspozicines erdves.

DARBO LAIKAS
Pirmadieniais–sekmadieniais 10.00–18.00 val. (Nacionalinė biblioteka nedirba valstybinių švenčių dienomis. Prieššventinę dieną biblioteka dirba viena valanda trumpiau.)

KĄ TURITE ŽINOTI:

 • Knygas rekomenduojame užsisakyti internetu, tačiau prireikus galima jas rezervuoti telefonu (8 5) 249 7028 (iš Laisvalaikio ir Bendrųjų fondų), (8 5) 239 8563 (iš Vaikų ir jaunimo literatūros departamento fondo). Rekomenduojame pirmiausia užsisakyti knygas, gauti patvirtinimą, kad jos paruoštos, ir tik tada eiti į biblioteką. 
 • Knygas patogiausia ir saugiausia grąžinti bekontakčiu būdu, naudojantis II a. esančiu savitarnos aparatu arba knygų grąžinimo dėže šalia pagrindinio įėjimo.
 • Retų knygų ir rankraščių skaitykloje ir Judaikos tyrimų centre vienu metu aptarnaujamas ne daugiau negu vienas lankytojas. Būtina išankstinė registracija: Retų knygų ir rankraščių skaitykloje el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., Judaikos tyrimų centre el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.. Jūsų registracija patvirtinta, jei sulaukėte apie tai informuojančio bibliotekos darbuotojo laiško. Jeigu negalite atvykti sutartu laiku, labai prašome pranešti. Esant dideliam rezervacijų srautui, vizito trukmė gali būti ribojama siekiant prie informacijos išteklių suteikti prieigą kitiems skaitytojams.
 • Nauja paslauga! Nacionalinė biblioteka teikia neskolinamų į namus dokumentų skenavimo paslaugą. Karantino laikotarpiu užsakyti ir gauti neatlygintinai dokumento dalies elektroninę kopiją (ne daugiau kaip 20 vaizdų) galima el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., paslaugos atlikimo terminas – iki 5 darbo dienų. Pateikiant užsakymą būtina nurodyti leidinio ar publikacijos autorių, pavadinimą, leidimo metus, periodinio leidinio duomenis ir puslapius bei savo el. pašto adresą. Užsakymo formą rasite čia. Kopijos bus daromos vadovaujantis Lietuvos Respublikos autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymu ir Nacionalinės bibliotekos naudojimosi biblioteka taisyklėmis. Plačiau ›
 • Nauja paslauga! Karantino laikotarpiu kviečiame aktyviai naudotis paslauga „Klausk bibliotekininko“, individualiomis konsultacijomis ir individualia virtualia konsultacija. Nacionalinės bibliotekos informacijos paieškos konsultantai padeda parinkti labiausiai tinkamą medžiagą studijoms ar tyrimams, pataria, kaip efektyviai naudotis bibliotekoje esančiais dokumentais, teikia pagalbą naudojantis elektroniniais ištekliais ir pan.

REIKALAVIMAI LANKYTOJAMS:

 • Vyresni nei 6 metų lankytojai Nacionalinėje bibliotekoje gali būti tik su tinkamai dėvimomis apsauginėmis kaukėmis (dengiančiomis nosį ir burną). Kaukių leidžiama nedėvėti neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei (jiems rekomenduojama užsidėti veido skydelį). Lankytojas, nedėvintis apsaugos priemonės dėl šios priežasties, turėtų darbuotojui parodyti neįgalumo nustatymo pažymėjimą. Lankytojai, nedėvintys nosį ir burną dengiančių apsaugos priemonių, neaptarnaujami ir paslaugos neteikiamos, išskyrus aukščiau nurodytas išimtis.
 • Į pastatą neįleidžiami lankytojai, turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių (pvz. kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.).
 • Lankytojai prašomi eilėse prie knygų ir kitų leidinių paėmimo / atidavimo laikytis ne mažesnio kaip 2 m atstumo vienas nuo kito (taip pat ir personalo).
 • Patalpose galima būti ne didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis, išskyrus šeimos narius.
 • Lankytojai prašomi laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo (prisidengti nosį ir burną vienkartine nosinaite arba kosėti ar čiaudėti į sulenktos alkūnės vidinę pusę) ir tinkamos rankų higienos (dažnai plauti rankas vandeniu ir muilu arba naudoti dezinfekcinį skystį).
 • Aplinkos valymas, dezinfekcija ir vėdinimas bibliotekoje atliekami keletą kartų per dieną, vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijomis.
 • Daiktų saugojimo spintelės neveikia. Prašome drabužius ir kitus daiktus laikyti su savimi.
 • Karantino laikotarpiu delspinigiai neskaičiuojami.

Maloniai kviečiame naudotis Nacionalinės bibliotekos teikiamomis nuotolinėmis paslaugomis. Daugelį savo renginių lankytojams biblioteka pristatys nuotoliniu būdu. Sekite mūsų naujienas socialinėje erdvėje ir Nacionalinės bibliotekos svetainėje www.lnb.lt

Likime sveiki ir saugūs.


Vadovaudamasi Vyriausybės nutarimu „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ nuo 2020 m. lapkričio 7 d. karantino laikotarpiu Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka vykdys savo veiklą užtikrindama ir laikydamasi valstybės lygio ekstremalios situacijos operacijų vadovo nustatytų reikalavimų bei visuomenės sveikatos saugos ir higienos reikalavimų. Dėkojame bibliotekos lankytojams už supratingumą ir atsakingumą.