Telefonas Klaustukas
2021 m. vasario 19 d.

„Knygų savaitėje“ – garsūs Lietuvoje ir pasaulyje autoriai

Kasmetinė Vilniaus knygų mugė dėl karantino nukelta į gegužę, tad vasario 22–28 dienomis leidyklos surengė virtualią šventę – „Knygų savaitę“. Jos programoje – itin laukiamų lietuvių ir užsienio autorių kūrinių pristatymai, žinomų rašytojų, poetų, įvairių sričių ekspertų diskusijos. Renginiai filmuojami Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje.

„Knygų savaitėje“ naujas ir skaitytojų jau pamėgtas knygas pristatys populiarūs lietuvių autoriai Kristina Sabaliauskaitė, Rimantas Kmita, Tomas Dirgėla, Dovydas Pancerovas, Selemonas Paltanavičius, Ramūnas Bogdanas, Gintaras Grajauskas, Mažvydas Jastramskis, Aurimas Švedas ir kiti.

Su Lietuvos skaitytojais sveikinsis ir pasakojimais dalinsis pasaulyje pripažinti autoriai. Vyks išskirtinis rašytojos K. Sabaliauskaitės ir Nobelio literatūros premijos laureatės lenkų rašytojos Olgos Tokarczuk pokalbis. Žiūrovai taip pat galės išvysti itin didelio populiarumo sulaukusių knygų „Tarnaitės pasakojimas“ bei „Liudijimai“ autorę Margaret Atwood.

Įvairių sričių ekspertai diskutuos apie Česlovo Milošo, Hilari Clinton, Barako Obamos, Y. N. Harario, Hanya Yanagiharos, Josifo Brodskio, Edwardo Snowdeno ir Noros Krug lietuviškai išleistas knygas.

Diskusijų temų laukas itin platus – nuo to, kaip kalbėti apie skausmą ir prievartą literatūroje, iki klausimo, kaip humanitarui rasti savo auditoriją arba kaip sudominti skaitytojus grafiniais romanais bei komiksais.

„Knygų savaitėje“ daug dėmesio bus skiriama ir vaikų literatūrai, organizuojami jiems skirti renginiai, virtualūs susitikimai su mylimais autoriais.

Prie „Baltų lankų“ leidyklos inicijuotos „Knygų savaitės“ prisijungė „Alma littera“, „Tyto alba“, „Kitos knygos“, „Aukso žuvys“, Lietuvos literatūros ir tautosakos institutas, „Terra Publica“, „Debesų ganyklos“, „Baltų lankų vadovėliai“, leidykla „Lapas“, Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla ir kitos leidėjų organizacijos.

Daugiau informacijos ir renginių programa „Knygų savaitės“ interneto svetainėje.