Telefonas Klaustukas Sitemap
Naujienos iliustracija 2021 m. gegužės 9 d.

Nacionalinės bibliotekos veikla karantino laikotarpiu

Švelninant karantino sąlygas, atnaujinamos Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos darbo sąlygos, plečiamas teikiamų paslaugų spektras.

Karantino laikotarpiu Nacionalinė biblioteka teikia šias paslaugas:

 • fizinio lankytojų aptarnavimo paslaugos išduodant ir priimant dokumentus;
 • Žiniasklaidos, Lituanistikos, Socialinių mokslų, Humanitarinių mokslų, Muzikos ir vizualiųjų menų, Vaikų ir jaunimo literatūros, Retų knygų ir rankraščių skaityklų, Judaikos tyrimo centro veikla;
 • susitikimų kambariai (ne daugiau kaip 2 asmenys ne ilgesniam nei 15 min. susitikimui, 1 asmuo – ilgesniam laikui (virtualiems nuotoliniams susitikimams);
 • Kino salė;
 • Muzikavimo erdvė (erdvėje būtinos apsauginės kaukės. Vienu metu aptarnaujami ne daugiau kaip 2 asmenys);
 • Bendradarbystės erdvė;
 • TV studijos veikla;
 • interneto prieiga;
 • savitarnos kopijavimo ir skenavimo aparatai;
 • parodų lankymas;
 • renginiai, kino seansai;
 • fotografavimo ir filmavimo paslaugos.

Darbo laikas

Nacionalinė biblioteka dirba įprastu darbo laiku (pirmadieniais–penktadieniais nuo 8.00 val. iki 21.00 val., šeštadieniais–sekmadieniais nuo 10.00 val. iki 18.00 val.); Nacionalinė biblioteka nedirba valstybinių švenčių dienomis. Prieššventinę dieną biblioteka dirba viena valanda trumpiau.

Ką turite žinoti:

 • Knygas taip pat rekomenduojame užsisakyti internetu, prireikus galima jas rezervuoti telefonu (8 5) 249 7028 (iš Laisvalaikio ir Bendrųjų fondų), (8 5) 239 8563 (iš Vaikų ir jaunimo literatūros departamento fondo). Rekomenduojame pirmiausia užsisakyti knygas, gauti patvirtinimą, kad jos paruoštos, ir tik tada eiti į biblioteką. 
 • Knygas patogiausia ir saugiausia grąžinti bekontakčiu būdu, naudojantis II a. esančiu savitarnos aparatu arba knygų grąžinimo dėže šalia pagrindinio įėjimo.
 • Retų knygų ir rankraščių skaitykloje ir Judaikos tyrimų centre vienu metu aptarnaujamas ne daugiau negu vienas lankytojas. Būtina išankstinė registracija: Retų knygų ir rankraščių skaitykloje el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., Judaikos tyrimų centre el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.. Jūsų registracija patvirtinta, jei sulaukėte apie tai informuojančio bibliotekos darbuotojo laiško. Jeigu negalite atvykti sutartu laiku, labai prašome pranešti. Esant dideliam rezervacijų srautui, vizito trukmė gali būti ribojama siekiant prie informacijos išteklių suteikti prieigą kitiems skaitytojams.
 • Nauja paslauga! Nacionalinė biblioteka teikia neskolinamų į namus dokumentų skenavimo paslaugą. Karantino laikotarpiu užsakyti ir gauti neatlygintinai dokumento dalies elektroninę kopiją (ne daugiau kaip 20 vaizdų) galima el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., paslaugos atlikimo terminas – iki 5 darbo dienų. Pateikiant užsakymą būtina nurodyti leidinio ar publikacijos autorių, pavadinimą, leidimo metus, periodinio leidinio duomenis ir puslapius bei savo el. pašto adresą. Užsakymo formą rasite čia. Kopijos bus daromos vadovaujantis Lietuvos Respublikos autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymu ir Nacionalinės bibliotekos naudojimosi biblioteka taisyklėmis. Plačiau ›
 • Nauja paslauga! Karantino laikotarpiu kviečiame aktyviai naudotis paslauga „Klausk bibliotekininko“, individualiomis konsultacijomis ir individualia virtualia konsultacija. Nacionalinės bibliotekos informacijos paieškos konsultantai padeda parinkti labiausiai tinkamą medžiagą studijoms ar tyrimams, pataria, kaip efektyviai naudotis bibliotekoje esančiais dokumentais, teikia pagalbą naudojantis elektroniniais ištekliais ir pan.

Reikalavimai lankytojams:

 • Vyresni nei 6 metų lankytojai Nacionalinės bibliotekos patalpose privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (medicinines veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones). Kaukių leidžiama nedėvėti neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei (jiems rekomenduojama užsidėti veido skydelį). Lankytojas, nedėvintis apsaugos priemonės dėl šios priežasties, turėtų darbuotojui parodyti neįgalumo nustatymo pažymėjimą. Lankytojai, nedėvintys nosį ir burną dengiančių apsaugos priemonių, neaptarnaujami ir paslaugos neteikiamos, išskyrus aukščiau nurodytas išimtis.
 • Į pastatą neįleidžiami lankytojai, turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių (pvz. kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.).
 • Lankytojai prašomi eilėse prie knygų ir kitų leidinių paėmimo / atidavimo laikytis ne mažesnio kaip 2 m atstumo vienas nuo kito (taip pat ir personalo).
 • Patalpose (skaityklose, susitikimų kambariuose ir kitose bibliotekos erdvėse) galima būti ne didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis, išskyrus vienos šeimos narius ar vieno namų ūkio narius.
 • Renginiuose, kino seansuose gali dalyvauti tik iš anksto užsiregistravę žiūrovai. Tarp sėdinčių žiūrovų privalo būti išlaikytas 2 m atstumas arba tarp vienoje eilėje sėdinčių žiūrovų turi būti laisvos dvi sėdimos vietos. Viso renginio, kino seanso metu privaloma dėvėti medicininę kaukę arba respiratorių (asmenims, dėl sveikatos negalintiems dėvėti šių apsaugos priemonių, rekomenduojame dėvėti veido skydelį).
 • Lankytojai prašomi laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo (prisidengti nosį ir burną vienkartine nosinaite arba kosėti ar čiaudėti į sulenktos alkūnės vidinę pusę) ir tinkamos rankų higienos (dažnai plauti rankas vandeniu ir muilu arba naudoti dezinfekcinį skystį).
 • Aplinkos valymas, dezinfekcija ir vėdinimas bibliotekoje atliekami keletą kartų per dieną, vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijomis.
 • Daiktų saugojimo spintelės neveikia. Prašome drabužius ir kitus daiktus laikyti su savimi.
 • Karantino laikotarpiu delspinigiai neskaičiuojami.

Maloniai kviečiame naudotis Nacionalinės bibliotekos teikiamomis nuotolinėmis paslaugomis. Daugelį savo renginių lankytojams ir toliau pristatysime ir nuotoliniu būdu. Sekite mūsų naujienas socialinėje erdvėje ir Nacionalinės bibliotekos svetainėje www.lnb.lt

Likime sveiki ir saugūs.


Vadovaudamasi Vyriausybės nutarimu „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ nuo 2020 m. lapkričio 7 d. karantino laikotarpiu Nacionalinė biblioteka vykdys savo veiklą užtikrindama ir laikydamasi valstybės lygio ekstremalios situacijos operacijų vadovo nustatytų reikalavimų bei visuomenės sveikatos saugos ir higienos reikalavimų. Dėkojame bibliotekos lankytojams už supratingumą ir atsakingumą.