Telefonas Klaustukas Sitemap
Naujienos iliustracija 2021 m. lapkričio 12 d.

Nacionalinės bibliotekos lankytojų aptarnavimo tvarka nuo lapkričio 15 d.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintomis pandemijos valdymo priemonėmis, nuo rugsėjo 13 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje kontaktinės paslaugos teikiamos, vykdoma ūkinė veikla bei organizuojami renginiai tik asmenims, atitinkantiems bent vieną galimybių paso kriterijų. Galimybių pasą galima turėti tais atvejais, kai duomenys apie vakcinavimą, persirgimą ar testo rezultatą yra e. sveikatos sistemoje. 

Lankytojams, neturintiems galimybių paso, teikiamos tik knygų pasiėmimo ir grąžinimo paslaugos:

Knygas prašome grąžinti į leidinių grąžinimo dėžę, esančią prie centrinio įėjimo.

Knygas užsakyti galima nuotoliniu būdu:

  • portale ibiblioteka.lt;
  • iš Bendrųjų ir Laisvalaikio fondų telefonu (8 5) 249 7028;
  • iš Vaikų ir jaunimo literatūros skaityklos telefonu (8 5) 239 8563.

Užsakytas knygas galima atsiimti atėjus į biblioteką, prie centrinio įėjimo.

Reikalavimai lankytojams:

  • Vyresni nei 6 metų lankytojai Nacionalinės bibliotekos patalpose privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (būtinai medicinines veido kaukes arba respiratorius). Kaukių leidžiama nedėvėti neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei (jiems rekomenduojama užsidėti veido skydelį). Lankytojas, nedėvintis apsaugos priemonės dėl šios priežasties, turėtų darbuotojui parodyti neįgalumo nustatymo pažymėjimą. Lankytojai, nedėvintys nosį ir burną dengiančių apsaugos priemonių, neaptarnaujami ir paslaugos neteikiamos.
  • Į pastatą įeinančių lankytojų kūno temperatūra matuojama termovizoriumi. Asmenys, kuriems akivaizdžiai pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas) ir (arba) kuriems privaloma izoliacija, į biblioteką ir jos erdves neįleidžiami.
  • Lankytojai prašomi eilėse prie knygų ir kitų leidinių paėmimo / atidavimo laikytis ne mažesnio kaip 2 m atstumo vienas nuo kito (taip pat ir personalo).
  • Laikantis saugumo reikalavimų, dalyviai į renginius įleidžiami tik pagal išankstinę registraciją ir ne anksčiau nei likus 15 min. iki renginio. Lankytojai, turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių, į renginį neįleidžiami. Nuo rugsėjo 13 d. Nacionalinės bibliotekos renginiuose galima dalyvauti tik turintiesiems galimybių pasą. Dalyviams privaloma dėvėti medicinines veido kaukes arba respiratorius, laikytis saugaus atstumo, rekomenduojama naudotis rankų dezinfekcijos priemonėmis. Į renginius gali patekti tik užsiregistravę asmenys.
  • Lankytojai prašomi laikytis saugaus 2 m atstumo, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo (prisidengti nosį ir burną vienkartine nosinaite arba kosėti ar čiaudėti į sulenktos alkūnės vidinę pusę) ir tinkamos rankų higienos (dažnai plauti rankas vandeniu ir muilu arba naudoti dezinfekcinį skystį).
  • Aplinkos valymas, dezinfekcija ir vėdinimas bibliotekoje atliekami keletą kartų per dieną, vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijomis.

Maloniai kviečiame naudotis Nacionalinės bibliotekos teikiamomis nuotolinėmis paslaugomis. Sekite mūsų naujienas socialiniuose tinkluose ir Nacionalinės bibliotekos svetainėje www.lnb.lt

Nacionalinė biblioteka, būdama socialiai atsakinga institucija, primena, kad siekiant geresnės epidemiologinės situacijos būtina ir toliau aktyviai skiepytis bei skatinti visuomenę elgtis atsakingai.

Likime sveiki ir saugūs. Dėkojame bibliotekos lankytojams už supratingumą ir atsakingumą.