Telefonas Klaustukas Sitemap

Mokymai

 Nacionalinė biblioteka rengia mokymus įvairiomis temomis:

 • Mokymų programa senjorams: „Muzikavimo valanda: žingsnis po žingsnio“;
 • Vartotojo ABC. Supažindinama su bibliotekoje ir nuotoliniu būdu teikiamomis paslaugomis, aptarnavimo tvarka;
 • Išgirskite: muzika duomenų bazėje „Naxos Music Library“;
 • Pažintis su natografijos programa „Sibelius“;
 • Kuo skiriasi mada ir kostiumas – išmokite rasti žinių apie aprangos istoriją informacijos išteklių sistemose;
 • Sutartinės: kas, kaip, kur ir kodėl?;
 • Duomenų bazės moksliniams darbams: paieška ir galimybės;
 • Informacinis raštingumas: el. valdžios paslaugos;
 • Informacinis raštingumas: elektroninės paslaugos kasdieniams poreikiams;
 • Posistemės „Teisės aktai“ ir „Teisėkūra“ lietuviškoje teisinėje duomenų bazėje „Infolex“;
 • Posistemė „Teismų praktika“ – bylų paieška lietuviškoje teisinėje duomenų bazėje „Infolex“ .
Nuotoliniai mokymai

Mokymai nemokami, tačiau būtina registracija. Mokymai vyksta per „Microsoft Teams“ programą. Užsiregistravę gausite nuorodą, prie kurios prisijungę galėsite dalyvauti mokymuose. Mokymai vedami lietuvių kalba. Jei numatytas mokymų laikas netinkamas, o jūs registruojatės drauge su kitais asmenimis ir sudarote trijų ar daugiau žmonių grupę, susisiekite su mumis el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., suderinsime jums patogų mokymų laiką.

Biblioteka kitataučiams. Informacinis raštingumas: elektroninės paslaugos kasdieniams poreikiams (rusų kalba).  Mokymuose pristatomos elektroninės paslaugos kasdieniams poreikiams, skirtos kitataučiams ir karo pabėgėliams Lietuvoje. Supažindinama su buities, transporto, laisvalaikio, savirealizacijos, socializacijos, psichologinės pagalbos elektroninėmis paslaugomis.   

Библиотека для иностранцев. Информационная грамотность: электронные услуги для повседневных нужд. Обучение представляет дистанционно доступные электронные услуги для удовлетворения основных повседневных потребностей иностранцев и военных беженцев в Литве. Представляются электронные услуги быта, транспорта, досуга, самореализации, социализации, психологической помощи.   

Duomenų bazės moksliniams darbams: paieška ir galimybės. Mokymuose pristatomos bibliotekos prenumeruojamos užsienio duomenų bazės, skirtos mokslinių darbų rašymui ir kokias bazes Nacionalinė biblioteka prenumeruoja šiuo metu. Plačiau susipažinsite su labiausiai naudojamomis duomenų bazėmis EBSCO ir JSTOR bei sužinosite, kaip jose veikia paieška, kokios yra pagrindinės funkcijos ir kokios gali būti galimybės duomenų bazėmis naudojantis ne tik bibliotekoje, bet ir namuose. Taip pat dalyviai bus supažindinami su tarptautinių organizacijų bei lietuviškomis duomenų bazėmis.  

Informacinis raštingumas: elektroninės paslaugos kasdieniams poreikiams. Mokymuose pristatomos nuotoliniu būdu prieinamos, pasiekiamos arba užsakomos elektroninės paslaugos pagrindiniams kasdieniams kiekvieno žmogaus poreikiams patenkinti. Detaliau supažindinama su buities, transporto, laisvalaikio, savirealizacijos, socializacijos, psichologinės pagalbos elektroninėmis paslaugomis. 

Informacinis raštingumas: el. valdžios paslaugos. Mokymuose pristatomos per elektroninės valdžios vartus prieinamos elektroninės paslaugos. Supažindinama su svarbiausiomis elektroninių paslaugų teikėjų svetainėmis.

Kuo skiriasi mada ir kostiumas – išmokite rasti žinių apie aprangos istoriją informacijos išteklių sistemose. 4 dalių mokymuose susipažinsite su kostiumo raida, tam tikrų epochų drabužių dėvėsenos įdomybėmis ir ypatybėmis. Išmoksite atskirti madą ir kostiumą. Išgirsite rekomendacijų, kaip rasti informacijos apie kostiumo istoriją gausiuose šiuolaikiniuose informacijos ištekliuose.    

1 dalis. Nuo antikos iki viduramžių – išmokite rasti žinių apie aprangos istoriją informacijos išteklių sistemose.  2 dalis. Renesansas – išmokite rasti žinių apie aprangos istoriją informacijos išteklių sistemose

Muzikos mokytojų kūryba: natų leidybos procesas, pavyzdžiai, autorių teisės. Tikslinė mokymų grupė – muzikos pedagogai, ypač aktualu fortepijono mokytojams. Mokymų metu bus kalbama apie muzikos mokytojų kūrybos skatinimą ir ypač jos sklaidą – publikavimą. Taip pat bus supažindinama su kūrybos sąlygomis, aplinkybėmis, motyvacija, poreikiu ir galimybėmis. Diskusija vyks ir apie tai, nuo ko pradėti ir į ką atkreipti dėmesį, norint parengti ir išleisti savo kūrybos (ar pedagoginiais tikslais sudarytą) leidinį, bus atkreipiamas dėmesys į svarbiausius autorių teisių klausimus, susijusius su natų leidyba. Bus pristatyti ir komentuojami Lietuvos muzikos / meno mokyklų mokytojų parengti leidiniai fortepijonui, aptariami Nacionalinėje bibliotekoje prieinami informaciniai ištekliai ir čia saugomos publikacijos.

 • Mokymai nevyks
Posistemės „Teisės aktai“ ir „Teisėkūra“ lietuviškoje teisinėje duomenų bazėje „Infolex“
 • Posistemių „Teisės aktai“ ir „Teisėkūra“  paieškos filtrai (apžvelgiami visi paieškos filtro laukai);   
 • Atliktos paieškos rezultatai, rezultatų tikslinimas, užklausos prenumerata ir išsaugojimas, prenumerata pagal temas;  
 • Teisės akto dokumentas (ryšiai su kitais dokumentais, redakcijos,  įrankių juosta prie straipsnių);  
 • Teisės akto projekto informacija, palyginimo įrankis;   
 • „Infolex“ ES teisės aktų posistemė – paieška, rezultatai, dokumentas;  
 • Individualūs katalogai.    
 • Mokymai nevyks
Posistemė „Teismų praktika“ – bylų paieška lietuviškoje teisinėje duomenų bazėje „Infolex“
 • Kaip susirasti reikalingas bylas naudojant įvairius Infolex teismų praktikos posistemės paieškos filtrus;   
 • Paieška tarp jau rastų rezultatų, rezultatų analizė, kokia informacija pateikiama rezultatuose;    
 • Bylos citavimo vizualizacija, citavimo kontekstas;
 • „Infolex“ ES praktikos posistemė – paieška, rezultatai, dokumentas;  
 • Skaičiuoklės, žodynai.  
 • Mokymai nevyks
Mokymai Nacionalinėje bibliotekoje

Mokymai gyvai bibliotekoje organizuojami pagal išankstinį susitarimą, esant poreikiui ir susidarius  410 asmenų grupei. Mokymų trukmė – iki 1 val. Jei norite užsakyti mokymus, turite klausimų ar pasiūlymų, taip pat jei negalėsite dalyvauti ir norite atšaukti rezervaciją, susisiekite su mumis el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.. Mokymai vedami lietuvių kalba.