Tiesioginės transliacijos

Tiesioginės interneto transliacijos Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyksta nuo 2012 metų. Jos rengiamos bendradarbiaujant su įvairiomis verslo ir valstybinio sektoriaus organizacijomis, taip pat – su pavieniais savo sričių specialistais. Tiesioginių transliacijų temų spektras – pats įvairiausias: nuo finansų valdymo iki sveiko gyvenimo būdo, nuo naujausių IT paslaugų iki tautiškumo sampratos, nuo saugesnio interneto renginių iki mados ir dailės paralelių ir t. t.

Transliacijų įrašai plačiajai visuomenei yra prieinami per Nacionalinės bibliotekos „YouTube“ kanalą.

Vasario 11 d. ir 13 d.: Saugesnio interneto savaitės transliacijos

Naujienos iliustracija

Ir toliau įgyvendinamas projektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“. Jo vykdytojai – Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Susisiekimo ministerijos, asociacija „Langas į ateitį“, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija – kviečia dalyvauti teminėje akcijoje „Saugesnio interneto savaitė“.

Skaityti daugiau...

Balandžio 17 d.: seminaras „Vaikų ir paauglių literatūra Lietuvoje 2018 metais“

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyks tradicinis seminaras „Vaikų ir paauglių literatūra Lietuvoje“, skirtas praėjusių metų vaikų literatūros leidybos, iliustracijų, knygų ir vaikų skaitybos tendencijoms aptarti.

Skaityti daugiau...

Balandžio 9 d.: internetinis seminaras „Aš – skaitmeninis konsultantas“

Naujienos iliustracija

Projektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“ kviečia stebėti internetinį seminarą „Aš – skaitmeninis konsultantas“.

Skaityti daugiau...

Balandžio 4 d.: paskaita „Viskas apie tymus“

Paskaita „Viskas apie tymus“

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia stebėti viešą Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) paskaitą „Viskas apie tymus“. Paskaitoje kalbės ULAC vadovas profesorius, medicinos mokslų daktaras Saulius Čaplinskas ir Imunoprofilaktikos skyriaus vedėja Daiva Razmuvienė.

Skaityti daugiau...

Balandžio 3 d.: tiesioginė transliacija apie žemės ūkio naudmenų deklaravimą

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, bendradarbiaudama su Nacionaline mokėjimo agentūra, kviečia stebėti tiesiogiai transliuojamą laidą, kurioje bus kalbama apie 2019 m. žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimą. Laidoje bus pateikta praktinių pavyzdžių, susijusių su deklaravimu, taip pat pristatyti šių metų pakeitimai ir naujovės. Norėtume paprašyti atspausdinti ir bibliotekose iškabinti plakatus – taip paraginti lankytojus aktyviai dalyvauti tiesioginėje transliacijoje.

Skaityti daugiau...

Kovo 26–27 d.: „Skaitmeninės savaitės“ internetiniai seminarai

Naujienos iliustracija

Šių metų kovo 25–31 d. projektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“ organizuoja akciją „Skaitmeninė savaitė“ (angl. ALL DIGITAL Week). Tai kasmetinė visoje Europoje vykstanti kampanija, skatinanti naudotis informacinėmis ryšio technologijomis ir ugdyti skaitmeninį raštingumą.

Skaityti daugiau...

Kovo 14 d.: tiesioginė transliacija apie paramą kaimo vietovėse

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, bendradarbiaudama su Nacionaline mokėjimo agentūra, kviečia stebėti tiesiogiai transliuojamą laidą, kurioje bus pristatomos programos: „Parama smulkiesiems ūkiams“, „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“ ir „Parama trumpoms tiekimo grandinėms ir vietos rinkoms skatinti vietos lygmeniu“. Laidoje taip pat bus supažindinta su 2019 m. paraiškų dėl paramos priėmimo naujovėmis, atsakoma į pagrindinius klausimus, ką reiktų žinoti ketinantiems kreiptis dėl šių paramų.

Skaityti daugiau...

Vasario 26 d.: internetinis seminaras „Skaitmeninė savaitė“

Naujienos iliustracija

Projektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“ kviečia prisijungti prie tarptautinės organizacijos „All Digital“ iniciatyvos ir organizuoti teminės akcijos „Skaitmeninė savaitė“ veiklas jūsų bibliotekoje.

Skaityti daugiau...

Sausio 10 d.: internetinis seminaras „Saugesnio interneto savaitė jūsų bibliotekoje“

Internetinis seminaras „Saugesnio interneto savaitė jūsų bibliotekoje“

Ir toliau įgyvendinamas projektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“. Jo vykdytojai – Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Susisiekimo ministerijos, asociacija „Langas į ateitį“, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija – kviečia prisijungti prie teminės akcijos „Saugesnio interneto savaitė“.

Skaityti daugiau...

Lapkričio 20 d.: tarptautinis Lietuvos ir Graikijos dialogas – kultūra, švietimas, turizmas

Lapkričio 20 d.: tarptautinis Lietuvos ir Graikijos dialogas – kultūra, švietimas, turizmas

Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija, bendradarbiaudama su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, kviečia žiūrėti vaizdo transliaciją, skirtą tarptautiniam Lietuvos ir Graikijos dialogui kultūros, švietimo ir turizmo srityse.

Skaityti daugiau...

„Donskiškuosiuose pokalbiuose“ diskusija apie Makiavelį ir karikatūriškas makiavelizmo apraiškas

„Donskiškuose pokalbiuose“ diskusija apie Makiavelį ir karikatūriškas makiavelizmo apraiškas

Dr. Arūnas Gelūnas padėkojo auditorijai, šeštadienio popietę nutarusiai paskirti susitikimui su intelektualais Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, už ištikimybę tiesai ir akademinei diskusijai. Į trečiąjį „Donskiškųjų pokalbių“ ciklo susitikimą tema „Tiesa ir galia. Nuo Makiavelio „veiksmingos tiesos“ iki „fake news“ organizatoriai pakvietė išskirtinius kalbėtojus. Su klausytojais savo įžvalgomis dosniai dalinosi Talino universiteto profesorius Reinas Raudas – vienas garsiausių estų rašytojų ir intelektualų; prof. Gintautas Mažeikis – filosofas, kultūros teoretikas, antropologas, Vytauto Didžiojo universiteto Filosofijos ir socialinės kritikos katedros vedėjas, ir dr. Nerijus Milerius – filosofas, Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto docentas. Visi jie Leonido Donskio artimi bičiuliai ir bendraminčiai, tad improvizuoti L. Donskio idėjų ir tekstų pagrindu, pasak  prelegentų, jiems ir garbė, ir malonumas.

Skaityti daugiau...

„Donskiškųjų pokalbių“ antroje diskusijoje kalbėta apie stiprius jausmus ir Lietuvos ateitį Europoje

„Donskiškųjų pokalbių“ antroje diskusijoje kalbėta apie stiprius jausmus ir Lietuvos ateitį Europoje

„Tai, kad į Europos Parlamentą (EP) išrinkti Valdemaras Tomaševskis, Rolandas Paksas, Viktoras Uspaskichas, nieko nepasako apie EP, bet labai daug pasako apie Lietuvą. Ar mes pakankamai rimtai žiūrime į tai, kokias galimybes mums suteikia ES?“ – tai tik viena įžvalga iš ilgos ir karštos akademinės diskusijos, vykusios Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje penktadienio popietę.

Skaityti daugiau...

Spalio 3 d.: diskusija „Ar verta keisti Konstituciją dėl dvigubos pilietybės?“

Dvigubos pilietybės įteisinimo klausimas pastaraisiais metais sulaukė didžiulio visuomenės dėmesio ir palaikymo. Dvigubos pilietybės įteisinimas įvardintas kaip viena „Idėjų Lietuvai“, o globalią Lietuvos diasporą vienijanti Pasaulio lietuvių bendruomenė pilietybės išsaugojimą nurodo kaip strateginį tikslą. 

Skaityti daugiau...

Spalio 3 d.: tiesioginė transliacija apie Nacionalinės bibliotekos sukurtą naują elektroninę paslaugą

Spalio 3 d.: tiesioginė transliacija apie Nacionalinės bibliotekos sukurtą naują elektroninę paslaugą

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka sukūrė elektroninį kūrinių teisių ženklinimo įrankį cc.lnb.lt, skirtą kūrinių, gretutinių teisių objektų ir nesaugomų objektų teisėms identifikuoti ir ženklinti pagal tarptautines „Creative Commons“ licencijas ir „Rights Statments“ pareikštis, naudojamas kultūros paveldo objektų skaitmeninėje platformoje „Europeana“.

Skaityti daugiau...

Rugsėjo 18 d. 14 val. „Išmokų mokėjimo tvarka ir paramos aktualijos“

Nacionalinė mokėjimo agentūra, bendradarbiaudama su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, rugsėjo 18 d., 14 val., kviečia internetu (per mobiliuosius įrenginius arba kompiuterius) stebėti tiesioginę transliaciją, kurios tema „Išmokų mokėjimo tvarka ir paramos aktualijos“.

Skaityti daugiau...

Rugsėjo 15 d.: „Donskiškųjų pokalbių“ pirmoji diskusija. „Mes ir jie: dar kartą apie nacionalizmą ir patriotizmą“

„Donskiškųjų pokalbių“ pirmoji diskusija. „Mes ir jie: dar kartą apie nacionalizmą ir patriotizmą“

Prasidėjus rudeniui, kviečiame dalintis gerąja energija, patirtimis ir dalyvauti intensyvioje idėjų apykaitos kupinoje diskusijoje. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje pradedamas diskusijų ciklas „Donskiškieji pokalbiai“. Pirmoje diskusijoje „Mes ir jie: dar kartą apie nacionalizmą ir patriotizmą“ bus gausu Leonido Donskio idėjų, kurios niekad neišvengdavo rimtų kaktomušų.

Skaityti daugiau...

Rugsėjo 12 d.: patirčių iš IBBY kongreso pristatymas „Rytai susitinka su Vakarais“

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyks patirčių iš kas dvejus metus organizuojamo Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros tarybos (International Board on Books for Young People, IBBY) kongreso pristatymas. Tai puiki proga išgirsti, kas vyksta kitų pasaulio šalių vaikų literatūros ir vaikų skaitybos srityje, kuo domisi tyrinėtojai, leidėjai, mokytojai, bibliotekininkai ir vaikų literatūros kūrėjai.

Skaityti daugiau...

„Projekto „Prisijungusi Lietuva“ ir biblioteka“ pristatymas

Šį pavasarį pradėtas įgyvendinti projektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“, kurio vykdytojai yra Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Susisiekimo ministerijos, asociacija „Langas į ateitį“, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija.

Skaityti daugiau...

Tiesioginė transliacija: 2018 m. žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimas

Nacionalinė mokėjimo agentūra, bendradarbiaudama su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, balandžio 10 d., 14 val., kviečia internetu (per mobiliuosius įrenginius arba kompiuterius) stebėti tiesioginę transliaciją, kurios tema „2018 m. žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimas“.

Skaityti daugiau...

Kovo 28 d.: Gatvės muzikos dienos informacija jos koordinatoriams

Gatvės muzikos dienos (toliau – GMD) komanda iš Vilniaus su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka kviečia visus Lietuvos GMD koordinatorius stebėti tiesioginę transliaciją – pokalbį apie GMD „2018/Vienu ritmu!“

Skaityti daugiau...

Sausis
P A T K Pn Š S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

YouTubeFacebookLinkedInInstagramFlickr