Telefonas Klaustukas Sitemap

Renginiai ir parodos

„Open Talks“. Pokalbis su režisiere Karolina Nadzeikaite

2021 m. spalio 25 d. 18.30 val. – 20.30 val.

Spalio 25 d. 18.30 val. lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“ kviečia į 16-ąjį „Open Talks“ susitikimą, kuriame apie kiną, savo kūrybą ir įkvėpimus papasakos režisierė ir scenaristė Karolina Nadzeikaitė. Diskusiją moderuos kultūros žurnalistė Austėja Kuskienė. Tiesioginę pokalbio transliaciją bus galima stebėti „Lithuanian Shorts“ „Facebook“ paskyroje ir naujienų portale 15min.lt.

Renginio dieną kviesime žiūrėti du naujausius režisierės K. Nadzeikaitės trumpametražius vaidybinius filmus. Pirmajame filme „A.A.A.“ (2020 m., trukmė 19 min.) pasakojama istorija apie vidutinio amžiaus vyrą Kolią, kuriam suteikiama galimybė valdyti savo likimą. Tačiau patikėjęs, kad viskas jo rankose, Kolia atsiduria tokioje situacijoje, kur lengvo pasirinkimo tiesiog nėra. Kitas K. Nadzeikaitės filmas „AMMU“ (2020 m., trukmė 24 min.) pasakoja apie moterį, patyrusią skaudų išsiskyrimą ir siekiančią išmokti gyventi vienatvėje.

Filmus bus galima žiūrėti po „Open Talks“ diskusijos arba visą parą nuo spalio 25 d. 10 val. iki 26 d. 10 val. „Lithuanian Shorts“ „Facebook“ paskyroje.

Renginio metu bus fotografuojama. Registracija į renginį čia.

Karolina Nadzeikaitė gimė ir užaugo Vilniuje. Baigusi mokyklą studijavo geografiją, gana greitai metė studijas ir iškeliavo į Pietų Europą. Nuo 2016 m. studijuoja vaizdo režisūrą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Dabar visą laiką skiria scenarijams rašyti ir filmams režisuoti.

Austėja Kuskienė daugiau nei dešimtmetį dirbo kultūros žurnaliste „LRT klasikos“ laidose, šiuo metu dirba redaktore laidoje „Pakeliui su klasika“ ir rengia autorinę laidą apie kiną Lietuvoje „Pilno metro“. Septynerius metus specializuojasi kino srityje, moderuoja pokalbius ir diskusijas su kino industrijos atstovais. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje baigė kino teorijos magistro studijas.

„Open Talks“ – atvirų pokalbių ciklas, kurį nuo 2019 m. rengia lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“. Moderatoriai veda pokalbius su jaunosios kartos lietuvių filmų kūrėjais – kalba apie jų profesinio kelio ypatumus, iššūkius ir kūrybinius sprendimus, sėkmes ir nesėkmes, autoritetus ir įkvėpimo šaltinius, kūrybinės ateities prognozes ir vyraujančias audiovizualinių menų tendencijas. Pokalbiai užbaigiami režisierių filmų peržiūromis. „Open Talks“ pokalbių įrašus galite rasti 15min.lt ir „Spotify“ tinklalaidėse, o nuo 2020-ųjų kovo rengtų susitikimų įrašus – „Lithuanian Shorts“ „Facebook“ vaizdo įrašų skiltyje.

„Lithuanian Shorts“ veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

SVARBU! Nacionalinės bibliotekos renginiuose galima dalyvauti tik turint galimybių pasą. Laikantis saugumo reikalavimų, dalyviai įleidžiami ne anksčiau nei likus 15 min. iki renginio. Lankytojai, turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių, į renginį neįleidžiami. Dalyviams privaloma dėvėti apsaugines (medicinines) veido kaukes arba respiratorius, laikytis saugaus atstumo, naudotis rankų dezinfekcijos priemonėmis. Norintieji dalyvauti renginyje turi registruotis. Atsiprašome už nepatogumus.

Trumpai apie renginį

Data
spalio 25 d.
Laikas
18.30 val.
Vieta
Konferencijų salė, V a.
Trukmė
2 val.
Dalyvavimas
dalyvių skaičius ribotas, prašome registruotis čia
Daugiau informacijos
socialiniame tinkle„Facebook“
Tiesioginę transliaciją stebėkite „Lithuanian Shorts“ „Facebook“ paskyroje ir portale 15min.lt
Organizatoriai
lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“
Partneriai
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, portalas 15min.lt, „Live Projects“