Telefonas Klaustukas Sitemap

Renginiai ir parodos

Iliustracija

Meno edukacija „Tuštuma ir judesys“

2021 m. gruodžio 14 d. 17.00 val. – 18.30 val.

Gruodžio 14 d. 17 val. Pažinimo erdvėje (V a., 535 kab.) vyks meno edukacijų ciklo užsiėmimas „Tuštuma ir judesys“.

Atsinaujinusios meno edukacijos kviečia prisijungti prie tęstinio mokymų ciklo, kuriame pristatomi meno teorijos pagrindai ir vyksta praktinės dailės pamokos. Šios edukacijos skirtos pradedantiesiems meno mylėtojams, bet ir profesionalai gali pagilinti savo teorines bei praktines žinias.

Meno edukacijose susipažinsite su modernizmo tapybos srovėmis ir jų įtaka meno kūrinio kompozicijai. Teorinėje dalyje bus aptariama Europos XIX a. pab.–XX a. pr. tapybos srovių kaita, Kinijos ir Japonijos tapybos mokyklos. Būtent jų meninės idėjos leidžia suvokti, kaip reikia kurti, komponuoti paveikslą. Tai – tarsi nematomas kūrinio stuburas, pagrindas, padedantis komponuoti vaizdą iš atskirų formų ar spalvų.

„Tuštuma ir judesys“

Dailės istorija – tai praeitis, kurią galima pratęsti ar pasimokyti iš klaidų ieškojimų kelyje. Keliui nėra svarbu, ar juo kas eina, ar jis tuščias – procesas yra pilnatvė. Todėl meno mokinys turi remtis savo paieškų patirtimi. Tarsi keleivis, palikęs praeitį, žengti toliau. Ne veltui Kinijos ar Japonijos poetai ir tapytojai neužsibūdavo ilgiau nei tris dienas vienoje vietovėje, siekdami prie jos neprisirišti. Kelionėje pailsi protas, žvilgsnis tampa skvarbus ir teptuko potėpis raiškus. Jeigu matai medį – visiškai susitelki į jį, jeigu danguje pilnatis – nieko, išskyrus mėnulį, nepatiri, jei matai kalną – tampi kalnu. Todėl klajūnai menininkai atėjo iki dabar, palikę savo meistrystės palikimą ryžių popieriuje.

Prašome į edukaciją registruotis el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

SVARBU! Nacionalinės bibliotekos renginiuose galima dalyvauti tik turint galiojantį galimybių pasą arba kitą jam prilygintą dokumentą. Laikantis saugumo reikalavimų, dalyviai įleidžiami ne anksčiau nei likus 15 min. iki renginio. Lankytojai, turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių, į renginį neįleidžiami. Dalyviams būtina dėvėti apsaugines (medicinines) veido kaukes arba respiratorius, laikytis saugaus atstumo, naudotis rankų dezinfekcijos priemonėmis. Norintieji dalyvauti renginyje turi registruotis. Atsiprašome už nepatogumus.

Trumpai apie meno edukaciją

Data
gruodžio 14 d.
Laikas
17 val.
Vieta
Pažinimo erdvė, V a., 535 kab.
Trukmė
1,5 val.
Dalyvavimas
registracija el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Daugiau informacijos
socialiniame tinkle „Facebook“