Telefonas Klaustukas Sitemap

Renginiai ir parodos

Iliustracija

Aukso pjūvis: edukacinės knygrišystės dirbtuvės

2021 m. gruodžio 15 d. 14.00 val. – 15.30 val.

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Parodų salėje (III a.) veikia paroda „Theatrum libri“. Jos unikalūs eksponatai pateikiami kaip tiriamasis objektas, leidžiantis lankytojui-tyrėjui pačiam naršyti keliasluoksnį Nacionalinės bibliotekos archyvą: pažinti, tirti ir atrasti knygos formavimo(si) etapus, leidinių kaupimo ir saugojimo iniciatyvas, skaitymo ir sklaidos ženklus.

Parodos architektūra inspiruota aukso pjūvio taisyklės, kuri buvo naudojama knygų leidybos pasaulyje parenkant lapo dydį, teksto išdėstymą ar net paraščių plotį. Tai harmoningas įvairių objekto dalių, atskirų elementų tarpusavio ir visos kompozicijos santykis.

Kviečiame vyresnių klasių moksleivius ir suaugusiuosius, smalsaujančius susipažinti su pagrindinėmis knygos sudėtinėmis dalimis, knygrišystei reikalingais įrankiais ir aukso pjūvio taisyklės taikymu knygų leidyboje, dalyvauti edukacinėse dirbtuvėse. Jų dalyviai pasigamins knygas pagal istorinės knygrišystės principus.

Dirbtuves ves Nacionalinės bibliotekos Dokumentų konservavimo ir restauravimo skyriaus vyriausioji restauratorė Raimunda Vasiliauskienė ir restauratorė Daiva Juškienė.

Norintys dalyvauti turi registruotis.

Dalyvių skaičius į vienas dirbtuves – 10 asmenų.

SVARBU! Nacionalinės bibliotekos renginiuose galima dalyvauti tik turint galiojantį galimybių pasą arba kitą jam prilygstantį dokumentą. Laikantis saugumo reikalavimų, dalyviai įleidžiami ne anksčiau nei likus 15 min. iki renginio. Lankytojai, turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių, į renginį neįleidžiami. Dalyviams būtina dėvėti apsaugines (medicinines) veido kaukes arba respiratorius, laikytis saugaus atstumo, naudotis rankų dezinfekcijos priemonėmis. Norintieji dalyvauti renginyje turi registruotis. Atsiprašome už nepatogumus.

Trumpai apie dirbtuves

Data ir laikas
gruodžio 8 d. 15 ir 17 val.; gruodžio 15 d. 14 ir 16 val.
Trukmė
1,5 val. (vienos edukacijos)
Vieta
Pažinimo erdvė, V a., 535 kab.
Dalyvavimas
būtina registruotis
Rėmėja
Lietuvos kultūros taryba
Daugiau informacijos
socialiniame tinkle „Facebook“