Telefonas Klaustukas Sitemap

Renginiai ir parodos

Iliustracija

Režisieriaus Almanto Grikevičiaus ir aktoriaus Broniaus Babkausko kino retrospektyva: filmo „Sadūto tūto“ peržiūra

2021 m. gruodžio 16 d. 18.00 val. – 19.00 val.

Gruodžio 16 d. 18 val. kviečiame susipažinti su režisieriaus Almanto Grikevičiaus ir aktoriaus Broniaus Babkausko kino retrospektyva ir pamatyti filmą „Sadūto tūto“ (1974 / 78’ / Lietuvos kino studija).

Vilniuje atsitiktiniais darbais sunkiai verčiasi dailininkas Petras Minkus. Kartą jo triukšmingo komunalinio buto koridoriuje pasigirsta telefono skambutis: jaunystės draugas (iš tų laikų – ir jų slaptažodis – „Sadūto tūto“) Povilas Baibokas, gavęs didelį užsakymą sanatorijai apipavidalinti, kviečiasi Petrą į kompanionus. Nepaprasto grožio ežerų krašte iš pradžių viskas atrodo kone idiliška. Sena girininkija, senas dvaras, kurį rekonstruos į sanatoriją, draugų dailininkų ramūs pokalbiai apie meną. Tačiau už viso to fasado knibžda savas dramatiškas gyvenimas. Kūrybinę krizę išgyvenantis Povilas linkęs kaltinti žmoną, vis įtemptesni jo santykiai su nemokančiu meluoti Petru. Darbų vykdytojas Varnas, suviliojęs eigulio dukrą, vagia statybines medžiagas. Ant eigulio užvirsta dviguba našta – tėvuko mirtis ir žinia apie Ūlos nėštumą. Žmonės, ir pasiduodami piktoms emocijoms, stengiasi išlikti žmonėmis. Draugų dailininkų keliai galop išsiskiria. Povilas kūrybiškai atsinaujino, Petras nesukūrė nieko, jis lieka girininkijoje, kur jo žmogiškasis talentas gal net reikalingesnis.

Scenarijaus autorius Vytautas Žalakevičius.
Operatorius Donatas Pečiūra.
Kompozitorius Viačeslavas Ganelinas.
Dailininkas Algimantas Švažas.
Kostiumų dailininkė Irena Norvaišienė.
Montažo režisierė Vanda Zavadskaitė.

Vaidina Juozas Budraitis, Regimantas Adomaitis, Eugenija Pleškytė, Nijolė Lepeškaitė, Bronius Babkauskas, Algis Žaliaduonis, Aurimas Babkauskas.

Filmas su angliškais subtitrais.

SVARBU! Nacionalinės bibliotekos renginiuose galima dalyvauti tik turint galiojantį galimybių pasą arba kitą jam prilygintą dokumentą. Laikantis saugumo reikalavimų, dalyviai įleidžiami ne anksčiau nei likus 15 min. iki renginio. Lankytojai, turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių, į renginį neįleidžiami. Dalyviams būtina dėvėti apsaugines (medicinines) veido kaukes arba respiratorius, laikytis saugaus atstumo, naudotis rankų dezinfekcijos priemonėmis. Norintieji dalyvauti renginyje turi registruotis. Atsiprašome už nepatogumus.

Trumpai apie renginį

Data
gruodžio 16 d.
Laikas
18 val.
Vieta
Konferencijų salė, V a.
Trukmė
2,5 val.
Dalyvavimas
dalyvių skaičius ribotas, prašome registruotis čia
Daugiau informacijos
socialiniame tinkle „Facebook“
Organizatoriai
Lietuvos kino centras, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
Svarbu
N-13. 7–12 m. vaikams būtina suaugusiojo palyda