Telefonas Klaustukas Sitemap

Renginiai ir parodos

Iliustracija

Baras: seni filmai, nauji garsai. Artūro Baryso-Baro filmų retrospektyva

2022 m. spalio 6 d. 18.00 val. – 19.00 val.

Spalio 6 d. 18.00 val. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyks kultinio Vilniaus personažo, eksperimentinės muzikos žinovo ir trumpametražių filmų autoriaus Artūro Baryso-Baro (1954–2005) filmų retrospektyva.

A. Baryso-Baro kino kūrybą teigiamai vertino Vaclovas Valiulis, Saulius Macaitis ir kiti kino kritikai. Baro filmai buvo apdovanoti ne viename tarptautiniame festivalyje, o 2002 m. pristatyti Londono galerijoje „Horse Hospital“. Tačiau paaiškėjo, kad filmai nėra tinkami rodyti viešai: sena technika įrašytos skaitmeninės versijos buvo prastos kokybės, o iš muzikos įrašų fragmentų Baro skrupulingai sulipdyti garso takeliai pažeidė autorių teisių apribojimus.

Baro draugas ir romano apie jį bendraautoris Robertas Kundrotas į pagalbą sukvietė visą būrį šiuolaikinių Lietuvos eksperimentinės muzikos kūrėjų. Dauguma jų vienaip ar kitaip Barą pažinojo, kai kuriuos jis įkvėpė, o kitus – paskatino kurti. Naujus garso takelius Baro filmams sukūrė Šarūnas Nakas, Gintas K, Wejdas, Arturas Bumšteinas, „Haruspic“ (Artūras Šlipavičius ir Vytautas Labutis), „Banachtarski“ (Armantas Gečiauskas ir Antanas Dombrovskij), „Girnų Giesmės“, „entropija“, McKaras, „avija/devita“, Antanas Dombrovskij ir „Oorchach“. Sukviesti kompozitoriai pasirinko po vieną ar kelis trumpus filmus ir sukūrė jiems naujus garso takelius.

Remiant Lietuvos kultūros tarybai ir Lietuvos gretutinių teisių asociacijai AGATA, muzikos leidėjai „Zona Music“ išleido rinktinį albumą „Baras. Šiuolaikinių Lietuvos kompozitorių muzika Artūro Baryso 1972–1982 filmams“ (BARAS. Contemporary Lithuanian Composers Scores to Artūras Barysas Short Films 1972–1982) dviejų vinilo plokštelių (2LP), kompaktinio disko (CD) ir aukštos raiškos failų formatais.

Bendrame su projekto iniciatoriais „Zona Music“ renginyje išvysime kokybiškai skenuotus ir šiek tiek restauruotus filmus su naujais garso takeliais. Jų pavadinimai ir seka iš anksto neskelbiama, taigi žiūrovams bus siurprizas. Mielai kviečiame dalyvauti.

Registruotis į filmų peržiūrą prašome el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Trumpai apie renginį

Data
spalio 6 d.
Laikas
18.00 val.
Vieta
Konferencijų salė, V a.
Trukmė
1 val.
Dalyvavimas
registracija el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Daugiau informacijos
socialiniame tinkle „Facebook“
Partneriai ir rėmėjai
VšĮ „Zona Music“