Renginių kalendorius

Dokumentinis filmas „Milijardai Tėvynei ir... sau“
2019 m. gruodžio 6 d. 12.00 val. 

Paskutinį metų mėnesį Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kino popiečių mėgėjus kviečia žiūrėti dokumentinių filmų ciklą „XX amžiaus slaptieji archyvai“, kuriame atskleidžiamos svarbios to amžiaus Lietuvos istorijos paslaptys.

„Kiekviena serialo dalis – tarsi istorinis detektyvas: slaptųjų tarnybų operacijos, agentų dramos, neatskleisti nusikaltimai, perversmai, pučai, karinė agresija, teroras ir žvalgybų kovos... Dramatiška, intriguojanti ir dar gyva Lietuvos praeitis, – sako TV žurnalistė Gražina Sviderskytė. – Istorikai tyrinėja keblias temas, kelia sudėtingus klausimus ir naujas versijas. Veikiai įsitikinsite, kad svarbiausi įvykiai nebūtinai tie, apie kuriuos žinote daugiausia.“

Gruodžio 6 d. 12 val. – „Milijardai Tėvynei ir... sau“

Tiriamas mažai žinomas tarpukario Lietuvos reiškinys – korupcijos skandalai. Ši serialo dalis apie tai, kaip pirmoji Lietuvos atstovybė Maskvoje rezgė, o Užsienio reikalų ministerija Kaune dangstė milijardinę kontrabandą, dėl kurios 1921 m. iškelta atgarsio visuomenėje sulaukusi „Sacharino“, arba „Keturių Juozų“, byla. Apie tai, kaip diplomatai ir politikai išsisuko nuo bausmės už „biznius užsieniuose“, kokias grėsmes kėlė afera, įvertinant galimus sovietų žvalgybos interesus. Tyrimo atomazga – per skandalą nužudyto Lietuvos karininko reabilitacija, kokaino kontrabanda kaltintas žvalgybininkas daugiau nei 80 metų juodintas be pagrindo.

Projekto vadovė, režisierė Gražina Sviderskytė. Scenarijaus autoriai dr. Arvydas Anušauskas ir G. Sviderskytė. Vedėjai Albinas Galinis ir Saulius Jurkevičius. Tekstą skaitė G. Sviderskytė ir Gintaras Deksnys. Operatoriai Martynas Andrulevičius, Audrius Gudeliūnas, Andrius Lygnugaris, Marius Komičius ir Rytmantas Stanaitis. Garso operatoriai Zigmantas Jablonskis ir Andrius Paulavičius. Garso režisieriai Germanas Solovjovas ir Arvydas Zakšenskas. Montažas Tomo Cibo. Muzika Eimanto Belicko ir Meinardo Brazaičio. Vaidino Audrius Baniūnas, Dainius Druskis, Remigijus Endriukaitis, Algis Rulevičius Marius Sekmokas, Arūnas Žemaitaitis ir kt. Prodiuseriai G. Sviderskytė ir Arūnas Brusokas.

Filmas bus rodomas lietuvių k. Vietų skaičius Kino salėje ribotas (22 vietos).

Trumpai apie filmą

Data Vieta Laikas Filmas
Gruodžio 6 d. Kino salė, V a. 12 val. „Milijardai Tėvynei ir... sau“
Dokumentinis, 50 min., rež. G. Sviderskytė

Spalis
P A T K Pn Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Kinas

YouTubeFacebookLinkedInInstagramFlickr