Renginių kalendorius

Sukaktuvinis pokalbis „Žurnalas „Rubinaitis“ mums ir istorijai“
2019 m. gruodžio 14 d. 12.30 val.

Vaikų literatūros pasauliui 1994-ieji buvo ypač svarbūs –  metų pabaigoje išėjo pirmasis žurnalo „Rubinaitis“ numeris. „Rubinaitis“ – vienintelis Lietuvoje specializuotas žurnalas apie vaikų knygas, kuriame publikuojami straipsniai apie vaikų literatūros teoriją, istoriją ir kritiką, supažindinama su lietuvių ir užsienio rašytojų, dailininkų iliustruotojų kūryba, recenzuojamos naujausios knygos, spausdinami pokalbiai su žymiais literatūros ir meno žmonėmis, pateikiama daug informacinės ir bibliografinės medžiagos. Iš pradžių žurnalas pasirodydavo dukart per metus, o nuo 2000-ųjų tapo ketvirtinis, buvo pradėtas prenumeruoti.

Šį mėnesį pasirodys 92-asis žurnalo numeris. Per dvidešimt penkerius leidybos metus „Rubinaityje“ buvo paskelbta apie 1100 straipsnių, apžvalgų, recenzijų, pokalbių, pasisakymų, grožinių kūrinių, informacinių, bibliografinių ir kitokių tekstų. Žurnalas skirtas ir gali būti įdomus pedagogams, bibliotekininkams, literatūros tyrėjams, kūrėjams, leidėjams, tėvams, seneliams ar studentams, visiems, besidomintiems vaikų literatūra.

Žurnalą leidžia Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius, kuris ir inicijavo Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje sukaktuvinį pokalbį „Žurnalas „Rubinaitis mums ir istorijai“.

Kaip buvo leidžiami pirmieji žurnalo numeriai? Kodėl apskritai prieš 25 metus atsirado „Rubinaitis“? Kas tai nulėmė? Iš kur toks pavadinimas? Ką žurnale randa literatūros tyrėjai, skaitybos specialistai ir visa šeima? Į šiuos ir kitus klausimus atsakys žurnalo vyriausiasis redaktorius doc. dr. Kęstutis Urba, buvę ir dabartiniai redakcijos darbuotojai, bendradarbiai, skaitytojai: pirmoji žurnalo redaktorė Jolanta Vaitkutė, Vaikų ir jaunimo literatūros departamento specialistės Onutė Kaladienė ir Roma Kišūnaitė, Vilniaus universiteto bibliotekos Vartotojų aptarnavimo skyriaus vadovė Elona Varnauskienė, Vytauto Didžiojo universirteto Švietimo akademijos doc. dr. Loreta Žvironaitė, literatūros kritikė Danguolė Šakavičiūtė, vaikų knygų kūrėja, dailininkė Kotryna Zylė ir jos tėtis Petras Kazickas ir kiti. Pokalbį moderuos IBBY Lietuvos skyriaus pirmininkė Inga Mitunevičiūtė.

Trumpai apie renginį

Data gruodžio 14 d.
Laikas 12.30 val.
Vieta Renginių erdvė, III a.
Trukmė 2 val.
Dalyvavimas įėjimas laisvas
Partneriai Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius
Daugiau informacijos socialiniame tinkle „Facebook“

Naujienos iliustracija

Spalis
P A T K Pn Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Kinas

YouTubeFacebookLinkedInInstagramFlickr