Telefonas Klaustukas Sitemap

Renginių kalendorius

Ateitininkai kviečia: filosofiniai skaitymai su prof. A. Sverdiolu
2020 m. vasario 6 d. 18.00 val.

Minėdami solidžią 110-ies metų sukaktį ateitininkai kviečia į Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje rengiamą viešą diskusiją apie lietuvių kultūros pašaukimą. Atspirties taškas – ištraukos iš Stasio Šalkauskio teksto „Lietuvių tauta ir jos ugdymas“. Tekstą atvers filosofas, hermeneutas, S. Šalkauskio raštų sudarytojas prof. Arūnas Sverdiolas.

„Idėja surengti šiuos skaitymus kilo paprastai, – pasakoja viena iš organizatorių Emilija Pundziūtė-Gallois. – Šie metai paskelbti Ateitininkų metais. Norisi iš naujo atsigręžti į fundamentalų ateitininkų filosofų, mąstytojų, kūrėjų indėlį. Bet dar svarbiau – norime mąstyti apie Lietuvą šiandien. Tą paveldą – ateitininkų filosofų tekstus – suvokiame kaip pradinį kapitalą. Jie mums – atspirties taškas. Tikiu, kad Šalkauskis to ir norėjo – kad skaitydami jį patys imtume mąstyti apie Lietuvą, valstybę, tautą ir kultūrą.“

Profesorių S. Šalkauskį (1886–1941) drąsiai galima priskirti prie lietuviškojo filosofijos žodyno kūrėjų, jis – vienas iškiliausių Lietuvos kultūros filosofų. Prof. A. Sverdiolas kviečia išbandyti S. Šalkauskį kaip šiandienos apmąstymų partnerį. S. Šalkauskiui rūpėjo, koks yra lietuvių kultūros pašaukimas. Kaip šiandien atsakytume į šį klausimą? Ar apskritai sutinkame jį taip kelti? Gal šitaip klausti pernelyg nekorektiška? Gal primena už Atlanto skambančius šūkius padaryti šalį vėl didingą, o gal toks klausimas kaip tik labai laiku – galbūt atsakymas į jį duotų taip reikalingą postūmį švietimo sistemai ir apskritai Lietuvai? Gyvą pokalbį bei mąstymą čia ir dabar inicijuoja ateitininkai.

Renginio organizatoriai kviečia visus norinčius ateiti jau paskaičius S. Šalkauskio veikalo „Lietuvių tauta ir jos ugdymas“ ištraukas. „Žinoma, laukiami ir tie, kurie neras laiko atsiversti siūlomo teksto. Bet diskusijos gyvumas ir gylis labai priklausys nuo atsineštų klausimų ir idėjų. Juo labiau kad siūlomus šiems skaitymams tekstus jau dabar galima rasti lengvai prieinamus svetainėje“, – įsitraukti ragina E. Pundziūtė-Gallois.

Lietuvos Respublikos Seimas 2020-uosius paskelbė Ateitininkų metais. Ateitininkų metų filosofiniai skaitymai rengiami bendradarbiaujant su Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Adolfo Damušio demokratijos studijų centru. Kituose šių metų susitikimuose planuojama atverti ateitininkų filosofų ir mąstytojų Antano Maceinos, Juozo Girniaus, Prano Kuraičio, Stasio Ylos ir Prano Dovydaičio tekstus. Renginį moderuos Laurynas Peluritis.

Daugiau informacijos ›

Trumpai apie renginį

Data vasario 6 d.
Laikas 18 val.
Vieta Valstybingumo erdvė, II a.
Trukmė 2 val.
Dalyvavimas įėjimas laisvas
Partneriai Ateitininkų federacija
Daugiau informacijos socialiniame tinkle „Facebook“

Naujienos iliustracija