Telefonas Klaustukas Sitemap

Renginių kalendorius

Filmų „Kvarcas“ ir „Kai perplauksi upę“ peržiūra ir susitikimas su autoriais
2020 m. vasario 7 d. 12.00 val. 

Vasarį Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje bus pristatytos kino juostos apie kovotojus dėl simpatijų dėmesio ir savo gyvenimo paieškas. Artėjant Valstybės atkūrimo dienai sinefilus kviečiame žiūrėti režisieriaus Juozo Saboliaus dokumentinį filmą apie monsinjorą Alfonsą Svarinską ir Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS) pristatomą režisieriaus Žilvino Žusino dokumentinį ciklą „Įkvėpti laisvės“ apie žymius Lietuvos menininkus, prisidėjusius prie Lietuvos valstybės atkūrimo. Taip pat galėsime pamatyti Lietuvos tautodailininkų sąjungos pristatomą filmą „Nuogi jausmai medyje“ apie vieną garsiausių Lietuvos medžio drožėjų skulptorių Saulių Lampicką.

Daugiau ›

Vasario 7 d. 12 val. – filmai „Kvarcas“ ir „Kai perplauksi upę“

Pirmoji kino popietė Nacionalinėje bibliotekoje kvies susipažinti su jaunosios kartos kino kūrėjomis Klaudija Matvejevaite ir Odeta Riškute. 2018 m. baigusios Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, tais pačiais metais pelnė kino industrijos apdovanojimus. K. Matvejevaitei „Sidabrinės gervės“ apdovanojimuose įteiktas ,,Sidabrinės gervės kiaušinis“ už geriausią studentišką metų filmą ,,Paskutinė diena”, O. Riškutė „Ąžuolo“ apdovanojimuose laimėjo ,,Gilę“ už metų geriausią jaunojo operatoriaus darbą lietuviškame kine. Pirmąjį vasario penktadienį kino popietėje pamatysime du trumpametražius šių kūrėjų filmus.

Filme „Kvarcas“ vaizduojama žiema tarybinės Lietuvos mokykloje. Jos vadovybė įveda reguliarius kvarcinės lempos seansus – kad vaikai gautų trūkstamo vitamino D. Tačiau šeštokui Pijui rūpi ne vitaminas D, o klasiokė, į jį nekreipianti dėmesio. Kad sužavėtų simpatiją, per pirmąjį kvarcinės lempos seansą berniukas ryžtasi pakeisti taisykles.

Režisierės K. Matvejevaitė, O. Riškutė. Operatorė O. Riškutė. Muzikos autorius Teisutis Makačinas. Garso režisierė Iveta Macevičiūtė. Dailininkė Paulina Ružauskaitė. Vaidina Unė Sauliutė ir Pijus Vansevičius.

Filme „Kai perplauksi upę“ pasakojama apie 1990-ųjų Atgimimo pavasarį. Nepriklausomybę atgavusioje Lietuvoje – ekonominė blokada. Ukrainietis studentas Tarasas atvyksta į mažą Lietuvos miestelį, kur dideliame name gyvena mylimoji Regina. Netikėtas svečias dar paaštrina įtampą merginos šeimoje. Regina turi priimti sprendimą: likti klijuoti byrančios tėvų santuokos ar keliauti kurti savo gyvenimo.

Europos šalių kino forumo „Scanorama“ konkursinėje trumpametražių filmų programoje „Kai perplauksi upę“ pripažintas geriausiu lietuvišku trumpametražiu filmu, laimėjo du prizus – kaip geriausias lietuviškas ir apskritai geriausias filmas.

Kviečiame pasižiūrėti filmo anonsą ›

Režisierė K. Matvejevaitė. Operatorė O. Riškutė. Kompozitorius J. Jurkūnas. Garso režisierius V. Valiūnas. Dailininkė P. Ružauskaitė. Kostiumų dailininkė R. Kyguolytė-Pranskevičė.

Filmus pristatys autorės. Filmai rodomi lietuvių kalba. Kino salėje vietų skaičius ribotas (22 vietos).

Trumpai apie filmus

Data Laikas Vieta Filmas
Vasario 7 d. 12 val. Kino salė, V a. Filmų „Kvarcas“ ir „Kai perplauksi upę“ peržiūra ir susitikimas su autoriais.
2018 m., trumpametražiai, 35 min., rež. K. Matvejevaitė ir O. Riškutė.

Naujienos iliustracija