Renginių kalendorius

Filmas „Stebuklas“, rež. Eglė Vertelytė
2020 m. vasario 27 d. 17.30 val. 

Lietuviškas kinas – kalba. Jis transliuoja turinį, sukelia jausmus, skatina kalbėti ir diskutuoti. Lietuvišką kiną verta pamatyti ir apie jį kalbėti.

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje atidarytas atviras kino peržiūrų ir susitikimų su kino kūrėjais ciklas „Kinas kalba“. Nemokamos kino peržiūros vyks kas antrą savaitę vasario-balandžio ir rugsėjo-lapkričio mėnesiais. Repertuare – populiariausi lietuviški filmai, prienami legalioje kino platformoje www.kinofondas.lt

Kino žiūrovai turės progą išvysti režisierės Eglės Vertelytės tragikomediją „Stebuklas“, režisierių Pavelo Debskio (Pawel Debski) ir Anės Magnusen (Anne Magnussen) animacinį dokumentinį filmą „Žmogus, kuris mokėjo 75 kalbas”, režisieriaus Ernesto Jankausko dramą „Čia buvo Saša“, lietuviškų trumpametražių filmų agentūros „Lithuanian shorts” filmų programą ir daugelį kitų.

Prieš kiekvieną kino seansą kino kūrėjus kalbins kino ir televizijos aktorius Mindaugas Papinigis, žiūrovams gerai pažįstamas iš tokių filmų kaip „Zero“, „Redirected“, televizijos serialų „Laisvės kaina. Partizanai“, „Pasmerkti“, „Paveldėtoja“.

Pradedame nuo vasario – susitiksime kas antrą ketvirtadienį tris mėnesius iš eilės.

Ką pamatysi?
Vasario mėnesį pamatysi Lietuvos kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ laureatus:
vasario 13 d. Meistras ir Tatjana / Master and Tatyana;
vasario 27 d. Stebuklas / Miracle. Svečias – aktorius Andrius Bialobžeskis.

Stebuklas (92 min.), rež. Eglė Vertelytė

Praėjus keleriems metams po Sovietų Sąjungos žlugimo, Lietuva skendi didelėje ekonominėje krizėje – darbo nėra, didėja infliacija, bankrutuoja bankai. Irena, vietinės kiaulių fermos vedėja, nesėkmingai bando išlaikyti ūkį ir savo darbininkus, kai į kaimą atvažiuoja žavingas amerikietis. Jis pažada išgelbėti kiaulių fermą ir kaimą nuo bankroto. Bet ar tikrai jis nori tik gero? Ar prieš padarydama lemtingą klaidą Irena sužinos tiesą?

Apdovanojimai / įvertinimas:

Lietuvoje
2018 metų Lietuvos kino akademijos apdovanojimuose „Sidabrinė Gervė“ filmas laimėjo 4 prizus: metų geriausias aktorės vaidmuo, metų geriausias scenarijus, metų geriausias režisieriaus darbas, metų geriausias ilgametražis vaidybinis kino filmas.

Pasaulyje
Filmo pasaulinė premjera įvyko 2017 m. tarptautiniame Toronto kino festivalyje. Tai antras lietuviškas filmas, po 17 metų pertraukos atrinktas į vieną prestižiškiausių kino renginių. Filmas apkeliavo 35 tarptautinius festivalius, iš jų net 5 – A klasės.

Ką išgirsi?
Prieš kiekvieną kino seansą turėsime svečią iš kūrybinės filmo komandos, kuris papasakos apie filmą, jo kūrimą, išgirsite dar niekur negirdėtų faktų. 15 minučių įdomaus pokalbio.
Po pristatomu savaitės filmu komentare drąsiai rašyk klausimus svečiui. Sek renginio naujienas ir rezervuok datas savo kalendoriuje.

Sekite mūsų naujienas AVAKA bei Kino fondo „Facebook“ paskyrose!

Trumpai apie renginį

Data vasario 27 d.
Laikas 17.30 val.
Vieta Konferencijų salė, V a.
Trukmė 2,5 val.
Dalyvavimas įėjimas laisvas
Organizatorės AVAKA, Nacionalinė biblioteka
Daugiau naujienų socialiniame tinkle „Facebook“

Sausis
P A T K Pn Š S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

YouTubeFacebookLinkedInInstagramFlickr