Telefonas Klaustukas Sitemap

Renginių kalendorius

Paskaitų ciklo „Lietuvos žydų pasaulėžiūros pamatai“ I-oji paskaita (Valstybiniame Vilniaus Gaono žydų muziejuje)
2020 m. vasario 13 d. 17.30 val.

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir Valstybinis Vilniaus Gaono žydų muziejus, bendradarbiaudami minint Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metus, kviečia į viešų paskaitų ciklą „Lietuvos žydų pasaulėžiūros pamatai“.

Paskaitose bus kalbama apie dvasinį ir intelektualinį Lietuvos žydų pasaulį, sąsajas su tūkstantmečius mininčia judaizmo tradicija ir indėlį ją puoselėjant, žydų bendruomenės gyvavimą Lietuvos erdvėje ir jos pasiekimus švietimo, mokslo ir meno srityse.

Ciklą pradedame dr. Laros Lempertienės paskaita „Judaizmas: bendruomenė, susikūrusi aplink tekstą“, ji bus skaitoma Valstybiniame Vilniaus Gaono žydų muziejuje.

Paskaitoje bus siekiama pristatyti judaizmą ne kaip abstrakčių religinių konceptų sąvadą, bet per bendruomeninį aspektą. Pagrindiniu tradicinės judaizmo bendruomenės bruožu laikytina jos tekstinė orientacija: kanoniškieji (sakralūs) tekstai ne tik formuoja bendruomenės narių pasaulėžiūrą, bet ir daro tiesioginę įtaką bendruomenės sanklodai, vertybių hierarchijai, religinėms praktikoms ir individų kasdienai. Bendruomenė išlaikė šią ideologinę struktūrą net ir susiformavus pasaulietiniam žydų identitetui. Ketinama atkreipti dėmesį į tekstinės orientacijos palaikymo ir skleidimo mechanizmus, kurių svarbiausias yra savita švietimo sistema.

Trumpai apie renginį

Data vasario 13 d.
Laikas 17.30 val.
Vieta Valstybinis Vilniaus Gaono žydų muziejus, Naugarduko g. 10/2
Trukmė 1,5 val.
Dalyvavimas įėjimas laisvas
Organizatoriai Nacionalinė biblioteka ir Valstybinis Vilniaus Gaono žydų muziejus
Daugiau informacijos socialiniame tinkle „Facebook“

Naujienos iliustracija