Renginių kalendorius

Vokiški filmai Nacionalinėje bibliotekoje | filmo „Rikas, Oskaras ir gilumų šešėliai“ (Der junge muss an der frische Luft) peržiūra
2020 m. rugpjūčio 16 d. 11.30 val. 

Kviečiame susipažinti su Vokietijos kultūra, gyvenimo būdu, istorija kino filmų peržiūrose. Ekrane stebėsite gražiausias istorijas, įtemptas dramas, neįprastus pasakojimus ir įspūdingus vaizdus. „Go Vilnius“ Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje skelbia „Vokiškas atostogas“, per kurias galėsite žiūrėti geriausius vokiškus filmus su lietuviškais subtitrais ar dubliuotus lietuviškai.

Rugpjūčio 16 d. 11.30 val.: filmo „Rikas, Oskaras ir gilumų šešėliai“ (Der junge muss an der frische Luft) peržiūra

To paties pavadinimo Andreaso Steinhöfelio knygos vaikams ekranizacija. Mažasis Rikas, apie save sakantis, kad yra „giluminių gabumų“, gyvena Berlyne tik su mama, o ji ištisai dirba. Mėgstamiausias jo užsiėmimas – rinkti visokiausius radinius ir netgi fiksuoti juos raštu. Per vieną tokių žygių Rikas susipažįsta su išskirtinių gabumų mažiumi Oskaru. Jiedu susidraugauja, o kai vieną dieną Riko mamai tenka palikti sūnų vieną ir išvažiuoti pas sunkiai susirgusį brolį, nuotykių trokštantys berniukai susitaria susitikti. Bet tada Oskarą nusiveža liūdnai pagarsėjęs „mažų kainų pagrobėjas“. Rikas iškart supranta, kad draugą reikia išvaduoti.

Filmas įgarsintas lietuviškai.

Būtina registracija ›

Rugpjūčio 16 d. 13.30 val.: filmo „Krautuvų valsas“ (In den Gängen) peržiūra

Milžiniško prekybos centro komandoje naujokas Kristianas iš lėto susipažįsta su šios vietos siurrealistine lentynų ir mechanizmų tvarka. Jam padeda Brunas iš gėrimų skyriaus, atskleisdamas mažąsias gero darbo paslaptis. Pamažu įsiliedamas į kolektyvą, Kristianas įsimyli žaviąją Marioną iš desertų skyriaus. Dėl trumpų pasimatymų per pertraukas Kristianas laukia ateinančios darbo dienos. Thomo Stuberio „Krautuvų valsas“ – tikra odė humanizmui, vaizduojanti pilką darbininkų gyvenimą kaip pilną kasdienės magijos ir vilties blyksnių. Filmas Berlyno kino festivalyje gavo Kino gildijos apdovanojimą ir Ekumeninės žiuri prizą.

Filmas bus rodomas vokiečių kalba su lietuviškais subtitrais.

Būtina registracija ›

Rugpjūčio 16 d. 16 val.: filmo „Palaukit mūsų!“ (Nicht ohne uns) peržiūra

Režisierės kartu su vaikais iš viso pasaulio keliauja į jų mokyklas ir kalbasi apie jų kasdienybę. Vaikai į mokyklas keliauja skirtingiausiais būdais: ant asilų per kalnus Jordanijoje, valtimis per Mekongo upę Vietname, slidėmis nuo stačiausių kalvų arba liesdami taką balta neregio lazda. Filme atsiskleidžia individualūs, nuosaikūs gyvenimai ir savimi pasitikinti karta, besikabinanti į idealus negailestingo pasaulio fone.

Filmas įgarsintas lietuviškai.

Būtina registracija ›

Daugiau informacijos ›

Trumpai apie filmus

Data
Vieta
Laikas
Filmas
Dalyvavimas
Rugpjūčio 16 d.
Konferencijų salė, V a.
11.30 val.
97 min., rež. Neele Leana Vollmar, 2014, V
Rugpjūčio 16 d.
Konferencijų salė, V a.
13.30 val.
125 min., rež. Thomas Stuber, 2018, N-13
Rugpjūčio 16 d.
Konferencijų salė, V a.
16 val.
87 min., rež. Sigrid Klausmann ir Lina Lužytė, 2016, V

_

Spalis
P A T K Pn Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Parodos

Kinas

YouTubeFacebookLinkedInInstagramFlickr