Telefonas Klaustukas Sitemap

Renginių kalendorius

Romano „Kasios K. asmeninis gyvenimas“ pristatymas
2020 m. rugsėjo 17 d. 18.00 val.

Asta Jolanta Miškinytė – skaitytojų pamėgtos knygos „Bitlas, Ana Orka ir aš“ („Tyto alba“, 2020) bei radijo pjesės „Mama, aš tave myliu“ autorė, trijų dukterų mama. Leidykla „Tyto alba“ ir Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia į naujo A. J. Miškinytės romano pristatymą.

Naujasis autorės kūrinys – tai moters brendimo istorija, kurią rašytoja pasakoja su jai būdinga aistra, atvirumu ir atjauta. Iš pirmo žvilgsnio paprastos moters gyvenimas yra tarsi kalnų kelias: staigūs posūkiai, jokių kelio ženklų, o meilės ir prasmingesnio gyvenimo troškimas verčia didinti greitį... Kartu su Kasia K. nugyvensite jos skaudų, bet tikrą gyvenimą iki pat visų mūsų taip geidžiamos sielos ramybės akimirkos.

Renginį Nacionalinėje bibliotekoje moderuos „Tyto alba“ vadovė Lolita Varanavičienė.

„Kodėl Kasia K.? Nes čia Vilnius, Grigiškės, bet dar buvo ir Žemutinis Pavilnys, kur mano močiutės kaimynė, buvusi J. Pilsudskio vaikų auklė, padovanojo anų laikų alavinį puodelį su ilga rankenėle. Jame virdavo man manų košę...

Mano dukra pasiuvo skudurinę lėlę ir pavadino ją Kasia Kovalska. Niekas nežino kodėl. Bet nuo tada žinojau, kad kada nors papasakosiu apie Kasios K. gyvenimą. Tiesa, istorija laikui bėgant augo, pildėsi, keitėsi, kol įgijo dabartinį pavidalą.

Ar Kasia K. yra ta skudurinė lėlė? Beveik. Tol, kol plaukia pasroviui ir sutinka būti šalia vyro taip, kaip jis nori ar tikisi, nesipriešindama, nes leidžiasi vedama protu nesuvokto bundančio seksualumo, nekreipdama dėmesio į savo pačios poreikius. Bet palengva Kasia K. įgyja tam tikro tvirtumo, kuris leidžia pasipriešinti. Suaugti. Ir tuomet aplinkiniai liaujasi ja manipuliavę. Tai pasakojimas ir apie tai, kokia stipri yra motinos meilė, net jei apie ją nekalbi nuolatos ar neturi galimybės jos parodyti. Ji niekur nedingsta ir lemiamu momentu suteikia jėgų pasielgti taip, kaip geriausia. Moteris bet kokioje situacijoje gali išlikti stipri.

Man tai istorija, kupina vilties, nes niekas niekada nesibaigia. Rašydama pirmą romaną linkėjau kiekvienam sutikti savo Bitlą, nes tada gyvenimas gali pasikeisti į gera. Rašydama antrą kiekvienai noriu palinkėti šiek tiek Kasios K. gyvybingumo“, – apie savo kūrinį kalba A. J. Miškinytė.

Maloniai kviečiame registruotis ir dalyvauti.

SVARBU! Laikantis saugumo reikalavimų žiūrovų skaičius ribojamas. Lankytojai, turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių, į renginį neįleidžiami. Dalyviams privaloma dėvėti apsaugines veido priemones. Atsiprašome už nepatogumus.

Trumpai apie renginį

Data rugsėjo 17 d.
Laikas 18 val.
Vieta Renginių erdvė, V a.
Trukmė 1,5 val.
Dalyvavimas atviras, registracija 
Organizatorė leidykla „Tyto alba“
Daugiau informacijos socialiniame tinkle „Facebook“

Naujienos iliustracija