Telefonas Klaustukas

Renginių kalendorius

Nepatogus kinas │Filmo „Irano reivas“ peržiūra
2020 m. rugsėjo 19 d. 14.00 val. 

„Nepatogus kinas“ – nuo 2007 m. kasmet vykstantis tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis, unikalus savo programa ir formatu. Tai erdvė geram kinui, laisvai minčiai ir diskusijoms apie tai, kas iš tiesų yra svarbu. Šiais metais, pandemijai visame pasaulyje koreguojant kino filmų premjeras ir festivalius, „Nepatogus kinas“ vyks virtualiai.

Spalio 7–18 d. dienomis vyksiantis 14-asis tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis kviečia žiūrovus įsigyti bilietus į pasirinktus filmus ar festivalio „Nepatogus kinas“ pasus ir žiūrėti virtualius kino seansus realiu laiku neišeinant iš namų. Po filmo žiūrovai bus kviečiami dalyvauti pokalbiuose su kūrėjais ir teminėse diskusijose.

Belaukiant festivalio, „Nepatogus kinas“ organizatoriai ir Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia į papildomas ankstesnių festivalių filmų peržiūras.


Filmo „Irano reivas“ peržiūra

Anooshas ir Arashas – Teherano andergraundo technomuzikos scenos pionieriai. Pavargę slapstytis nuo policijos, nepatenkinti savo stagnuojančia karjera, jie dar kartą organizuoja paskutinės minutės vakarėlį dykumoje. Grįžę vėl nesėkmingai bando pardavinėti savo įrašus, tačiau net atsispausdinti albumo viršelį be valdžios leidimo yra nelegalu. Anooshą sulaiko policija, vilties, atrodo, nebelieka. Tačiau viską apverčia telefono skambutis – vyrukų kuriama muzika patiko vieno didžiausių technomuzikos festivalių pasaulyje rengėjams ir jie kviečiami atvykti į Šveicariją. Ciuriche jie pasijunta kaip sapne – interviu radijui ir žurnalams, milijonai reiverių nubloškia juos į kitą dimensiją. Jų gimtojoje šalyje Irane technomuzika ir apskritai visa vakarietiška muzika draudžiama, tad Irano reiveriai priversti rinktis: pasilikti Europoje ar grįžti namo?

Kūrybinė grupė: režisierė Susanne Regina Meures, operatoriai Gabrielis Lobosas, Susanne Regina Meures, prodiuseris Christianas Frei.

Filmas bus rodomas originalo kalba su lietuviškais subtitrais.

Būtina registracija ›

Daugiau informacijos ›

Trumpai apie filmą

Data Vieta Laikas Filmas
Rugsėjo 19 d. Konferencijų salė, V a. 14 val. „Irano reivas“
2016 m., dokumentinis, 86 min., rež. S. R. Meures, N–16
Būtina registracija ›

Naujienos iliustracija