Telefonas Klaustukas Sitemap

Renginių kalendorius

Muzikos edukacija „Garso testas“
2020 m. rugsėjo 17 d. 13.00 val.

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje žmogaus kūrybiškumo istorijas slepia ne tik knygos, bet ir garso įrašai. Šį kartą išskirtinėje muzikos edukacijoje kviečiame pasiklausyti to paties muzikos įrašo skirtingais formatais. Gerai žinomos dainos ar instrumentinio kūrinio fragmentus, išlaikiusius laiko išbandymus, išleistus vienu ar kitu pavidalu išgirsite iš naujo.

Muzikos kūrinių klausysimės chronologiškai. Pirmiausia išgirsime originalų įrašą ankstyvo ar vadinamojo pirmojo „spaudimo“ (press) vinilo plokštelėje, galbūt ir pagamintą toje šalyje, kur įrašas buvo atliktas. Jei tai pasauliniu mastu pasklidęs klasikinės roko muzikos kūrinys, turėsime galimybę paklausyti identiškos plokštelės, bet išleistos kitoje šalyje, pavyzdžiui, pasirodžiusios ten, kur įsikūrusi pati plokštelių leidykla. Vėliau klausysime kompaktinį diską, kai kuriais atvejais ir originalią garso kasetę, galiausiai, tą patį įrašą, „įamžintą“ muzikai klausyti skirtoje duomenų bazėje (Spotify,pakartot.ltir pan.). Jei pavyks, paklausysime ir šiandieninės gamybos, naujai išleistos to pat albumo vinilo plokštelės – tai nepamainoma laikmena, neabejotinai sietina su nesibaigiančia muzikos istorija.

Šio klausymo-testavimo edukacijoje nebūtinai ieškosime „tobuliausio skambesio“, nes taip apibūdinti turbūt negalima jokio įrašo. Tačiau turėsime galimybę palyginti pačių įvairiausių formatų skambesį ir aptarti skirtumus, privalumus ar trūkumus, „pagerinimus“ ar „praradimus“. Lankytojai netikėtai atras, koks išties skirtingas gali būti vieno ir to paties muzikos įrašo skambesys. Taip pat kalbėsime apie muzikos leidinių formatus, išskirtinį dėmesį skirsime vinilo plokštelių industrijai, gamybos raidai pasaulyje ir Lietuvoje. Paklausysime skirtingai skambančių istorinių ar populiausių lietuviškų muzikos įrašų, pasaulinio roko muzikos klasikos, žymių džiazo muzikos kūrinių ir kt.

Edukaciją „Garso testas“ pristato Nacionalinės bibliotekos kultūrinės veiklos vadybininkas Vytautas Vilimas. Vietų skaičius ribotas. Maloniai prašome registruotis el. paštu.

Trumpai apie renginį

Data rugsėjo 17 d.
Laikas 13 val.
Vieta Garso įrašų studija, V a.
Trukmė 1 val.
Dalyvavimas dalyvių skaičius ribotas, prašome registruotis el. paštu
Daugiau informacijos socialiniame tinkle „Facebook“
Svarbu Laikantis saugumo reikalavimų dalyvių skaičius ribojamas. Lankytojai, turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių, į renginį neįleidžiami. Dalyviams privaloma dėvėti apsaugines veido priemones. Atsiprašome už nepatogumus.