Telefonas Klaustukas

Renginių kalendorius

Diskusija „Gimę laisvėje“
2020 m. rugsėjo 24 d. 17.30 val.

Šie metai – Lietuvos laisvės trisdešimtmečio metai. Juos paminėdami Lietuvos valstybės naujasis archyvas ir Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia į diskusiją su žinomais asmenimis, gimusiais jau laisvoje šalyje.

Dažnam turbūt tenka išgirsti lyginant šalis, nesusidūrusias su okupacija, ir tas, kurios buvo okupuotos. Ar mes patys jaučiame tokių šalių skirtumus, ar susimąstome, kiek pastangų reikia jaunam žmogui augti kartu su laisva Lietuvos valstybe? Juk mūsų Lietuvai dar tik 30 metų!

Šios diskusijos tikslas yra atkreipti dėmesį, ką reiškia siekti aukštumų jaunoje valstybėje, girdint netolimos praeities atgarsius apie šeimos išgyvenimus okupacijoje. Išgirsti, kaip šios dvi patirtys – kolektyvinė atmintis ir asmeniniai potyriai – atsiliepia pašnekovų veikloje šiandien, galbūt įkvepia, o galbūt trukdo ir ko pašnekovai gali pasimokyti iš tų užsienio šalių, kurios visada, priešingai nei mes, kūrėsi ir tvirtėjo laisvėje.

Diskusijoje dalyvaus istorikė, visuomenininkė Luka Sinevičienė, aktorė, performansų kūrėja Kristina Švenčionytė, politologas Matas Baltrukevičius, žurnalistė Aušra Šiaulytė. Renginio vedėjas Džiugas Kuliešius.

Kviečiame į renginį registruotis iš anksto ›.

Renginį globoja Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriatas.

Trumpai apie renginį

Data rugsėjo 24 d.
Laikas 17.30 val.
Vieta Valstybingumo erdvė, II a.
Trukmė 1 val.
Dalyvavimas būtina registracija čia ›
Daugiau informacijos socialiniame tinkle „Facebook“
Partneriai Lietuvos valstybės naujasis archyvas
Svarbu Laikantis saugumo reikalavimų dalyvių skaičius ribojamas. Lankytojai, turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių, į renginį neįleidžiami. Dalyviams privaloma dėvėti apsaugines veido priemones. Atsiprašome už nepatogumus.