Telefonas Klaustukas Sitemap

Mediateka

Tinklalaidės

 • 2022 m. rugpjūčio 8 d.

  Pokalbiai apie vaikų literatūrą: apie vertimą, vaikų literatūros dėstymą universitete ir lietuviškąjį bookstagramą su Elžbieta Kmitaite-Kiziele S01E09

  Tinklalaidės iliustracija

  Elžbietą Kmitaitę-Kizielę visų pirma norėtųsi pristatyti kaip entuziastingą skaitytoją, tačiau literatūros pasaulyje ji geriau žinoma kaip vertėja iš anglų ir švedų kalbų, švedų vaikų literatūros kurso dėstytoja Vilniaus universitete, dažnai besidalijanti atsiliepimais apie perskaitytas knygas, skaitymą ir vertimų patirtis savo tinklaraštyje „Juoda lentyna“. Apie šias veiklas su ja ir kalbamės.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. liepos 18 d.

  „Pokalbiai apie vaikų literatūrą“: vaikų literatūra psichologo kabinete S01E08

  Tinklalaidės iliustracija

  Aštuntoje tinklalaidės „Pokalbiai apie vaikų literatūrą“ laidoje kalbamės su psichologe Milda Karklyte-Palevičiene. Ji yra psichologijos centro „Laimingas vaikas“ įkūrėja ir vadovė, daugiau nei 10 metų dirbanti su vaikais. Taip pat yra šiuo metu itin populiarios knygos „Vaiko emocinis intelektas. Kaip padėti vaikams pažinti emocijas, pasitikėti savimi ir gerai sutarti su kitais“ autorė. Su Milda kalbamės apie vaikų literatūros ir psichologijos sąsajas, apie tai, kokiais kriterijais vadovaudamiesi psichologai vertina vaikų literatūrą, apskritai, kuo ir kaip vaikų literatūra gali pasitarnauti.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. birželio 20 d.

  „Pokalbiai apie vaikų literatūrą“: apie vaikų ir jaunimo knygų klubus su Rūta Lazauskaite S01E07

  Tinklalaidės iliustracija

  Septintoje tinklalaidės „Pokalbiai apie vaikų literatūrą“ laidoje su Rūta Lazauskaite kalbamės apie vaikų ir jaunimo knygų klubus.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. gegužės 13 d.

  „Pokalbiai apie vaikų literatūrą“: apie knygų iliustravimą su Lina Itagaki S01E06

  Tinklalaidės iliustracija

  Šeštoje tinklalaidės „Pokalbiai apie vaikų literatūrą“ laidoje su Lina Itagaki kalbamės apie vaikų knygų iliustravimą – matomas ir nematomas knygų dailininko darbo puses. Lina Itagaki yra vaikų komiksų kūrėja bei iliustruoja, kartu su rašytoja Jurga Vile pelniusi daugybę apdovanojimų už komiksą „Sibiro haiku“, įvertinta ir už kitas knygas, kurioms sukūrė iliustracijas.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. balandžio 11 d.

  „Pokalbiai apie vaikų literatūrą“: vaikų literatūros vertimai

  Tinklalaidės iliustracija

  Kai internete pasidomėjome, kokios tinklalaidės „Pokalbiai apie vaikų literatūrą“ temos klausytojus domintų, net kelis kartus buvo paminėti vaikų literatūros vertimai.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. balandžio 1 d.

  Pokalbiai apie vaikų literatūrą. S01E04

  Tinklalaidės iliustracija

  Ketvirtoje tinklalaidės „Pokalbiai apie vaikų literatūrą“ laidoje „Akcijos „Metų knygos rinkimai 2021“ tendencijos“ su vaikų ir jaunimo literatūros tyrėja dr. Asta Skujyte-Razmiene kalbamės apie Metų knygos rinkimus: kaip dirbo komisija, kuri turėjo atrinkti dešimt geriausių 2021 metų knygų vaikams ir paaugliams, pasmalsausim, kiek knygų iš viso pretendavo tapti geriausiomis ir ar tikrai įmanoma jas visas perskaityti, taip pat kurios nepateko į penketukus, bet yra vertos skaitytojų dėmesio.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. kovo 15 d.

  Pokalbiai apie vaikų literatūrą. S01E03

  Tinklalaidės iliustracija

  Trečioje tinklalaidės „Pokalbiai apie vaikų literatūrą“ laidoje „Ką veikia vaikų literatūros agentas“ su vaikų literatūros agentu, rašytoju ir vaikų knygų rašytojų muzikos grupės „Knygų vaikai“ nariu Benu Bėrantu kalbamės apie literatūros agento darbą, aplankytas muges, kokia lietuvių vaikų literatūra patraukia užsienio leidėjus ir kitus su agento darbu susijusius klausimus.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. sausio 26 d.

  Pokalbiai apie vaikų literatūrą. S01E02

  Tinklalaidės iliustracija

  Antroje tinklalaidės „Pokalbiai apie vaikų literatūrą“ laidoje „Vaikų literatūros konkursų ir apdovanojimų užkulisiai: praskleidžiam užuolaidas!“ su literatūrologe ir poete Lina Buividavičiūte kalbamės apie įvairių vaikų literatūros konkursų ir apdovanojimų užkulisius: kas dedasi ten, kur niekas nemato? kaip vyksta knygų atranka? ką reiškia pasakymas „geriausia knyga“? ar skiriasi asmeninė simpatija ir konkurso laimėtojas?

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. sausio 19 d.

  Pokalbiai apie vaikų literatūrą. S01E01

  Tinklalaidės iliustracija

  Pirmas tinklalaidės „Pokalbiai apie vaikų literatūrą“ įrašas „Noriu būti vaikų rašytoju: ką turėčiau žinoti?“ skirtas aptarti tai, ką vertėtų žinoti žmogui, norinčiam išleisti knygą vaikams, apie ką jis turėtų iš anksto pagalvoti, ko gali tikėtis iš leidyklos. Visais su šia tema susijusiais aktualiais klausimais kalbamasi su didžiausios Lietuvoje leidyklos „Alma littera“ lietuvių vaikų literatūros projektų vadove Audrone Macijauskiene.

  Skaityti daugiau