Telefonas Klaustukas Sitemap

Mediateka

Populiariausi vaizdo įrašai

 • 2021 m. liepos 22 d.

  Kelias į Gegužės 3-iosios konstituciją: tarptautinis pokyčių Abiejų Tautų Respublikoje kontekstas

  Video iliustracija

  Šeštą sezoną organizuojamo festivalio „Muzika Jašiūnų dvare“ šiųmetinis išskirtinumas – Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos paskaitų ciklas, skiriamas Abiejų Tautų Respublikos Konstitucijos ir Tarpusavio įžado 230 metų sukakčiai.

  Skaityti daugiau
 • 2021 m. birželio 23 d.

  Mokslinis seminaras „1941 m. birželio sukilimas: atminties, istorijos ir politikos sankirtose“

  Video iliustracija

  Nors praėjo 80 metų, 1941 m. birželio sukilimas vis dar kelia diskusijų ir akademinėje bendruomenėje, ir plačiojoje visuomenėje. Vienas iš 1941 m. birželio sukilimo organizatorių, Lietuvos laikinosios vyriausybės pramonės ministras, antisovietinio ir antinacinio pasipriešinimo dalyvis Adolfas Damušis (1908–2003) visą gyvenimą rūpinosi Birželio sukilimo atminimo išsaugojimu ir įprasminimu.

  Skaityti daugiau
 • 2021 m. gegužės 11 d.

  Biblioterapija per pandemiją: naujausi leidiniai

  Video iliustracija

  „Pandemijos metu, kai visuomenė regėjo su mirtimi susijusius vaizdus dažniau, nei įprasta, paaiškėjo, kad trūksta dvasinių orientyrų, padedančių atsilaikyti, susidoroti su kylančiu nerimu“, – monografijoje „Prieš srovę. Psichikos sveikata ir vertybės šiuolaikiniame pasaulyje“ teigia gydytoja psichiatrė ir poezijos terapeutė Jūratė Sučylaitė.

  Skaityti daugiau
 • 2021 m. gegužės 6 d.

  Leidėjų forumas

  Video iliustracija

  Leidėjų forumas – pirmą kartą vykstantis renginys. Tai – pokalbiai su Lietuvos leidėjais šiandien aktualiomis temomis. Šių metų forume – penkios diskusijos, kuriose bus kalbama apie tai, kaip pakito leidyklų veikla. Ar dėl pandemijos jos knygų skaitytojams gali pasiūlyti mažiau, nei norėtų? Kaip įsivaizduojamas ateities skaitytojas, ar knyga Lietuvoje jau yra prieinama visiems, norintiems pažinti literatūrą? Koks yra šiandienos vaikų literatūros leidėjas, kaip jis augina savo skaitytojus? Aktualius klausimus su leidėjais kels ir jaunimas – kas yra svarbu jaunam žmogui?

  Skaityti daugiau
 • 2021 m. balandžio 27 d.

  Leidinio „Skaitymas kaip tikslas. Apie skaitymo skatinimo metodus ir tyrimus“ pristatymas

  Video iliustracija

  Kviečiame stebėti leidinio „Skaitymas kaip tikslas. Apie skaitymo skatinimo metodus ir tyrimus“ pristatymo tiesioginę transliaciją.

  Skaityti daugiau
 • 2021 m. balandžio 26 d.

  „Knygų starto“ startas visoje Lietuvoje

  Video iliustracija

  Skaitymas nuo pat pirmųjų dienų yra labai svarbus norint išugdyti sveiką, pilietišką, visapusę asmenybę, todėl Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka įgyvendina tarptautine patirtimi paremtą projektą „Knygų startas“. Vykdant projektą siekiama skatinti ankstyvąjį skaitymą šeimoje, suteikti jauniems tėvams reikalingų priemonių ir žinių. Pagrindinis projekto tikslas – užauginti pirmąją Lietuvoje kartą vaikų, kurių skaitymo patirtis būtų prasidėjusi nuo pat pirmųjų dienų.

  Skaityti daugiau
 • 2021 m. balandžio 23 d.

  Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės atidarymas ir geriausių bibliotekininkų apdovanojimai

  Video iliustracija

  Balandžio 23 d. prasideda 21-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė, kuri tęsis iki balandžio 29 d. Šventinę atidarymo transliaciją stebėkite 23 d. 10 val. Bibliotekų lankytojai visoje Lietuvoje kviečiami pasidomėti, ką organizuoja jų miesto, rajono ar apskrities biblioteka, ir aktyviai įsitraukti į siūlomas veiklas. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyksiančių renginių programą rasite Nacionalinės bibliotekos interneto svetainėje.

  Skaityti daugiau
 • 2021 m. balandžio 15 d.

  „Metų knygos rinkimų 2020“ apdovanojimų ceremonija

  Video iliustracija

  Akcijos „Metų knygos rinkimai 2020“ nugalėtojai bus paskelbti tiesioginės transliacijos metu per LRT PLIUS televiziją. Nugalėtojų paskelbimo ceremonija bus transliuojama iš Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos. Renginį taip pat bus galima žiūrėti Nacionalinės bibliotekos „Facebook“ ir „YouTube“ paskyrose.

  Skaityti daugiau
 • 2021 m. balandžio 2 d.

  Pokalbis-diskusija „Paauglio teisės literatūroje ir į literatūrą“

  Video iliustracija

  Paauglių literatūra ir paauglių teisės nėra dažna tema Lietuvoje, tačiau ji įdomi, reikalinga ir prasminga. Kokios šių sferų sąsajos ir jungtys, kaip jos gali viena kitą papildyti? Ar ne per siaurai suvokiame vaikų, paauglių teises? Kokios problemos ir su jomis susijusios teisės atsispindi šiuolaikinėje paauglių literatūroje? Ar paauglių literatūra gali ir kaip gali prisidėti prie žinių apie paauglių teises plėtros, informavimo? Galų gale, ar tikrai užtikriname paauglių teisę į kultūrą ir vertingą literatūrą?

  Skaityti daugiau
 • 2021 m. kovo 23 d.

  Biblioterapija gerai nuotaikai: pokalbis su psichologu Timu Petraičiu

  Video iliustracija

  Pastaruoju metu aplink tvyro netikrumas, nerimas ir liūdesys, bet žmonių poreikis džiaugtis niekur nedingo, – mano Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos skaitytojų klubo vadovės dr. Daiva Janavičienė ir Rasa Derenčienė. Bet kuo džiaugtis? Kaip pakelti sau ūpą? Jos tęsia biblioterapinių laidų ciklą ir šįkart diskutuoja su psichologu Timu Petraičiu. Pokalbis sukasi ir apie knygas, suteikiančias progų nusišypsoti, o gal ir džiaugsmingai nusijuokti. Arba skatinančias susimąstyti, kodėl vieni iš to paties dalyko juokiasi, o kitiems jis atrodo liūdnas.

  Skaityti daugiau
 • 2021 m. sausio 12 d.

  Mokymai „Vaikų ir paauglių literatūra: tarp stabilumo ir kismo“

  Video iliustracija

  Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka įgyvendina Skaitymo skatinimo 2019–2024 metų programą. Vienas tikslų – organizuoti kvalifikacijos tobulinimą kultūros ir švietimo darbuotojams, dirbantiems su šia programa, todėl Nacionalinė biblioteka nuolat rengia mokymus ir seminarus vaikų ir paauglių ugdymo srityje dirbantiems specialistams. Mokymai gali būti aktualūs ir tėvams.

  Skaityti daugiau
 • 2020 m. gruodžio 2 d.

  Lietuvos bibliotekininkų draugijos tarptautinė konferencija „Kaip pasikeitėme per dvidešimt metų“

  Video iliustracija

  Gruodžio 2 d. Lietuvos bibliotekininkų draugija kviečia į konferenciją „Kaip pasikeitėme per dvidešimt metų“. Konferencijoje savo idėjas, atradimus ir įžvalgas pristatys bibliotekų, informacijos ir kt. mokslų specialistai iš Lietuvos bei užsienio.

  Skaityti daugiau
 • 2020 m. lapkričio 30 d.

  Mokymai „Kaip sudominti paauglį knyga?“

  Video iliustracija

  Tai mokymai, skirti bibliotekininkams, tačiau aktualūs įvairių sričių specialistams, susiduriantiems su paaugliais ir jų ugdymu, bei tėvams.

  Skaityti daugiau
 • 2020 m. lapkričio 12 d.

  V. Gerulaičio paskaitų ciklas apie L. van Beethoveną: „Beethoveno pamoka“

  Video iliustracija

  Beethovenas ne tik savo menu, bet ir visa kūryba bei gyvenimu paskelbė epochą, kuriai savo asmenybės įtvirtinimas tapo meninės būties norma. Epochą, kuri buvo Renesanso tendencijų plėtojimo (t. y. vystymo) nauja pakopa. Savo dvasios pasaulį Beethovenas išreiškė iki tol neregėtai kategoriškai. Kūrybos procesą grindė visiškai naujais pamatais, neturinčiais akivaizdaus prototipo visoje ligtolinėje istorijoje.

  Skaityti daugiau
 • 2020 m. spalio 29 d.

  V. Gerulaičio paskaitų ciklas apie L. van Beethoveną: „Beethoveno gyvenimas“

  Video iliustracija

  Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka džiaugiasi išskirtine galimybe muzikos gerbėjus pakviesti į garsaus Lietuvos muzikologo, rašytojo, muzikos švietėjo, puikaus renginių vedėjo Viktoro Gerulaičio šešių paskaitų ciklą, skirtą Liudwikui van Beethovenui. 2020-ieji – jubiliejiniai L. van Beethoveno metai. Sukako 250 metų nuo jo gimimo.

  Skaityti daugiau